Huawei stworzy kolejnego Nexusa

0

Wygląda na to, że Nexus 6P doczeka się bezpośredniego następcy.

W wywiadzie dla Gear Burn dyrektor generalny Huawei South Africa Charlene Munilall, potwierdził że firma pracuje nad następnym Nexusem. Niestety, to wszystko, co na razie wiadomo. Więcej szczegółowych informacji poznamy zapewne w nadchodzących miesiącach.

Nexus 6P, który trafił do sprzedaży razem z Nexusem 5X od LG pod koniec 2015 roku, był pierwszym smartfonem z serii stworzonym przez chińskiego producenta. Na wyposażeniu urządzenia znalazł się procesor Qualcomm Snapdragon 810, 3 GB RAM-u, wyświetlacz o rozdzielczości 2560×1440 i najnowsza wersja mobilnego systemu operacyjnego Android.

Na razie jest jeszcze za wcześnie na to, aby mówić o specyfikacji technicznej nadchodzącego Nexusa. Kolejne modele służą przede wszystkim zaprezentowaniu możliwości najnowszych wersji Androida, dlatego można być pewnym, że na pokładzie znajdzie się Android N.

Źródło: Gear Burn


Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz