HTC Vive VR ukaże się później

0

Premiera okularów wirtualnej rzeczywistości została przesunięta.

Valve Software zakomunikowało, że pierwsze egzemplarze HTC Vive pojawią się na rynku jeszcze w tym roku. Liczba i dostęp będą jednak ograniczone. Jako pierwsi przetestują je wybrani członkowie społeczności i deweloperzy. Okulary staną się ogólnodostępne dopiero w Q1 2016 roku.

Niewykluczone, że jest to jedynie chwyt marketingowy. Jeżeli okulary wirtualnej rzeczywistości HTC Vive pojawią się na rynku jeszcze przed końcem bieżącego roku, wyprzedzą konkurencję. Oculus Rift i Sony Project Morpheus zadebiutują dopiero na początku 2016 roku.

Na razie nie wiadomo jak duży będzie pierwszy rzut. HTC zbiera aplikacje od kwietnia. Do tej pory nadesłano ich ponad 10 tysięcy. Wiemy również, że obecnie powstaje około 80 gier dedykowanych okularom HTC Vive. Cena urządzenia pozostaje nieznana.

Źródło: Ars Technica

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz