Gry ostoją Warner Bros.

0

Batman i Mortal Kombat rekompensują nie najlepsze filmy.

Z raportu przygotowanego przez nowojorski dziennik Wall Street Journal wynika, że studio Warner Bros. odnosi ostatnimi czasy większe sukcesy w branży gier niż w branży filmowej. Główna w tym zasługa Batman: Arkham Knight i Mortal Kombat X.

W ostatnich latach studio wybiło się na sam szczyt, dzięki hitom, takim jak Batman: Arkham Knight i bijatyka Mortal Kombat X, które na całym świecie sprzedały się w liczbie ponad 5 milionów sztuk każdy – czytamy.

Zbliżonym wynikiem, bo aż 4 milionami, może pochwalić się LEGO: Jurssic World. Dziennik nie precyzuje jednak czy chodzi o kopie, które trafiły na półki sklepów, czy do rąk klientów. Niemniej jednak wyniki są imponujące.

Szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że pecetowa wersja Batman: Arkham Knight od wielu miesięcy boryka się z poważnymi problemami technicznymi. W efekcie została wycofana ze sprzedaży, której wznowienie planowane jest na koniec października.

Źródło: Wall Street Journal

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz