Gear VR z milionem użytkowników

0

Wirtualna rzeczywistość w ofensywie.

Oculus ogłosił, że w kwietniu użyto ponad milion razy zestawów wirtualnej rzeczywistości Gear VR. Nie wiadomo, czy liczba ta równa się też liczbie sprzedanych egzemplarzy, czy jedynie założonych kont. Zważywszy na fakt, że technologia jest stosunkowo nowa, sprzęt znajduje się na rynku dopiero od pół roku, można mówić o niemałym sukcesie.

Milion osób użyło Gear VR w zeszłym miesiącu. Dobra nowina dla akceptacji i adaptacji VR, jak również obecnych i przyszłych producentów treści VR – mówi Palmer Luckey, założyciel Oculusa.

Wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze lepiej – Facebook zapowiedział, że w nadchodzących tygodniach pojawi się możliwość umieszczania na ścianie serwisu społecznościowego zdjęć 360 wykonanych przy użyciu kamer VR, takich jak Gear 360, które będzie można oglądać przez gogle.

Źródło: Techradar


Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz