FFXV w 2016 roku

0

Potwierdzono, że Final Fantasy XV zadebiutuje w przyszłym roku.

W trakcie targów PAX Prime Hajime Tabata, który odpowiada za reżyserię, potwierdził, że Final Fantasy XV pojawi się w 2016 roku. Dokładna data premiery nie jest na razie znana. Square Enix ogłosi ją podczas imprezy, która odbędzie się w marcu.

Hajime Tabata zdradził też nieco informacji na temat postępów w pracach nad kolejną odsłoną popularnej serii. Kamery, zachowanie sztucznej inteligencji, potwory, walka i interfejs użytkownika są ukończone w 30-80%.

Dowiedzieliśmy się również co nieco na temat jazdy samochodem. Gracz może być zarówno kierowcą, jak i pasażerem. Tryb widokowy pozwoli na podziwianie krajobrazu. Jeżeli w samochodzie skończy się benzyna, trzeba będzie popchnąć go do najbliższej stacji. Pojazd można opuścić w dowolnym momencie i zacząć eksplorację świata.

Final Fantasy XV powstaje z myślą o konsolach nowej generacji. Kolejna odsłona serii trafi na Xboksa One i PlayStation 4.

Źródło: Polygon

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz