EA mówi „nie” remake’om

0

Elektronicy preferują przecieranie nowych szlaków.

W rozmowie z dziennikarzami serwisu IGN Peter Moore powiedział, że Electronic Arts nie jest zainteresowane tworzeniem remake’ów hitów sprzed lat. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zdmuchnąć kurz ze starych tytułów.

Dla wielu firm remake’i są sposobem na pomnożenie zysków. Niewiele kosztują, marka jest znana, możesz odświeżyć grę i to jest super. My tego nie robimy. Nie wydaje mi się, abybyło to elementem naszej kultury – mówi Peter Moore.

Dyrektor operacyjny Electronic Arts jest również zdania, że wypuszczanie na rynek remake’ów wygląda tak, jakby nie miało się żadnych nowych pomysłów, a EA jest firmą, która lubi nieustannie przeć do przodu.

W listopadzie konsola Xbox One otrzyma wsteczną kompatybilność, dzięki czemu użytkownicy uzyskają dostęp do starszych tytułów. Z kolei pecetowcy zawsze mogą skorzystać z oferty serwisu gog.com sprzedającego „stare dobre gry”.

Źródło: IGN

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz