E3 2017: relacja z konferencji Sony PlayStation [WSZYSTKIE ZWIASTUNY]

0

Było dobrze, ale bez zaskoczeń.

Podczas ubiegłorocznej konferencji, prezes Sony Interactive Entertainment America wyraźnie zaznaczył, że w trakcie prezentacji jego firma poświęci uwagę wyłącznie grom, bez zbędnej paplaniny. W tym roku przebieg spotkania wyglądał niemal identycznie, a cały pokaz obył się bez zbędnych fajerwerków i zapychaczy. PlayStation skupiło uwagę na tym, co ma najlepszego do zaoferowania, czyli na tytułach ekskluzywnych. Szkoda tylko, że większość zaprezentowanych gier widzieliśmy już podczas targów E3 2016. Nie zmienia to jednak faktu, że właśnie na materiały z tych produkcji czekaliśmy najbardziej. Oczywiście, Sony nadal pamięta o goglach wirtualnej rzeczywistości, aczkolwiek zapowiedziane pozycje raczej nie podbiją serc graczy.

UNCHARTED: THE LOST LEGACY

Co to byłaby za konferencja, gdyby zabrakło na niej gry od Naughty Dog? Gracze z pewnością liczyli na więcej materiałów z The Last of Us 2, ale niestety w tym przypadku musieliśmy obyć się smakiem. Zamiast tego, zaserwowano nam kolejny, rozbudowany zwiastun samodzielnego dodatku do czwartej odsłony Uncharted. Pod względem rozgrywki, gra nie będzie odbiegała zbytnio od podstawki, ponownie oferując etapy eksploracyjne, strzelankowe oraz skradankowe. Fabuła ma spory potencjał, zwłaszcza, że relacje pomiędzy głównymi bohaterkami nie należą do najprzyjemniejszych. Data premiery została ustalona na 22 sierpnia bieżącego roku. Exclusive dla PlayStation 4.

HORIZON ZERO DAWN: THE FROZEN WILDS

Druga prezentacja i od razu taka miła niespodzianka. Horizon Zero Dawn było ciekawym projektem, któremu brakowało pewnego szlifu. Mimo to, fabularny dodatek The Frozen Wilds wzbudził u mnie ciekawość, ponieważ chciałbym dowiedzieć się jak rozwinął się świat po zakończeniu podstawowej wersji gry. Dokładnej daty premiery nie ujawniono, ale pewne jest, że rozszerzenie trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Exclusive dla PlayStation 4.

DAYS GONE

Produkcja Bend Studio została zapowiedziana podczas ubiegłorocznych targów E3, będąc niemałym zaskoczeniem dla posiadaczy konsoli Sony. Choć twórcy gry ujawnili wtedy fragment gameplayu, to i tak o produkcji nie wiedzieliśmy zbyt wiele. Dzięki dzisiejszemu pokazowi, wyszło na jaw, że hordy zombiaków będą zaledwie jednym z problemów głównego bohatera. Na jego drodze staną inni, niezarażeni ludzie oraz „martwe” zwierzęta, z agresywnym niedźwiedziem na czele. Rozgrywka ma płynnie przechodzić pomiędzy dynamiczną akcją, a bezszelestnym przenikaniem wśród przeciwników. Niestety, na koniec zwiastuna nie umieszczono informacji o dacie premiery. Exclusive dla PlayStation 4.

MONSTER HUNTER WORLD

Nie jestem zwolennikiem tej serii, dlatego początkowe kadry rozgrywki nie zapaliły mi żadnej lampki w głowie. Gdy jednak przed bohaterem zaczęło wyrastać coraz więcej dziwnych i wielkich stworzeń, pewne było, że mamy do czynienia z kolejną – tym razem przeznaczoną na obecną generację konsol – odsłoną Monster Huntera. Na tę chwilę nie jestem w stanie określić, czy to co zobaczyłem przypadło mi do gustu. Gry nie skreślam, ponieważ wiem, że marka ma wierne grono fanów, które na pewno w tym momencie jest podjarane zapowiedzią. Tytuł multiplatformowy.

SHADOW OF COLOSSUS

Uwielbiam starsze gry studia Team ICO, podobnie jak wydane w zeszłym roku fenomenalne The Last Guardian. Wydane pierwotnie na PlayStation 2, Shadow of Colossus zdążyło się już mocno zestarzeć, dlatego remaster jest w tym przypadku jak najbardziej wskazany. Przeciwnicy odgrzewanych kotletów będą kręcić nosem, ale ja jestem zadowolony. Dzięki temu większa ilość młodszych graczy będzie miała okazję zapoznać się z tą perełką. Wstępnie premierę ustalono na 2018 rok. Exclusive dla PlayStation 4.

MARVEL VS CAPCOM INFINITE

Marvel vs Capcom to marka tak stara, że nawet jej twórcy mogą mieć problemy z przypomnieniem sobie jak wyglądała pierwsza część. Najnowsza odsłona nie będzie wyłącznie bezmyślną bijatyką, ale spróbuje opowiedzieć jakąś historię, której to właśnie został poświęcony poniższy zwiastun. Demko fabularne jest już dostępne do pobrania, a sama gra trafi do sprzedaży 19 września bieżącego roku. Tytuł multiplatformowy.

CALL OF DUTY: WWII

Podobnie jak rok temu, prezentacja nowej części Call of Duty przypadła Sony. Na szczęście, producent gry nie przywiózł ze sobą następnego filmowego trailera, ale w końcu przedstawił znacznie więcej fragmentów rozgrywki. Wygląda to wszystko bardzo ładnie, ale już teraz widać, że możemy zapomnieć o stosunkowo realistycznej wojnie na miarę „dwójki”. Odsłona WWII będzie szybka i brutalna, a główny bohater prawdopodobnie w pojedynkę uwolni świat od okupantów. Premiera gdy odbędzie się 3 listopada tego roku. Tytuł multiplatformowy.

GOD OF WAR

Kratos nie tylko jest bogiem wojny, ale także bogiem dobrego wrażenia. Dzieło Santa Monica wygląda obłędnie i wszystko wskazuje na to, że przerzucenie się na mitologię nordycką oraz zrezygnowanie z dawnego systemu walki, wyjdzie grze na dobrze. Trochę brakuje znaku charakterystycznego serii, czyli mieczy na łańcuchach przypalonych do skóry protagonisty, ale magiczny topór także daje radę. Zwłaszcza, gdy będziemy mieli okazję użycia go na Jormungandzie, potężnym wężu oplatającym naszą planetę. God of War trafi na półki sklepowe na początku 2018 roku. Exclusive na PlayStation 4.

DETROIT: BECOME HUMAN

Dzieła Quantic Dream mają tyle samo zwolenników, co przeciwników, i w przypadku Detroit: Become Human z pewnością będzie tak samo. Gra na gameplayu wygląda naprawdę dobrze, a podejmowane decyzje zdają się mieć faktyczny wpływ na dalsze losy bohaterów oraz całego świata. W przypadku tego typu gier ciężko jest wyrokować, jaki będzie efekt końcowy, dopóki nie dojdziemy do napisów końcowych. Już teraz mogę jednak powiedzieć, że podoba mi się pomysł na wybranie ścieżki agresji lub pacyfizmu. Szkoda tylko, że nadal nie wiemy, kiedy będzie nam dane sprawdzić grę na własnej skórze. Exclusive na PlayStation 4.

1 2

Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz