Były pracownik Chryslera dołącza do Apple

0

Weteran rynku motoryzacyjnego wspomoże amerykańską firmę.

Na profilu Douga Bettsa w serwisie społecznościowym LinkedIn pojawiła się informacja, że zasilił on w tym miesiącu szeregi Apple. Informacja jest o tyle ważna, że Doug Betts jest weteranem rynku motoryzacyjnego, co sugeruje, że pomoże firmie w stworzeniu samochodu.

Doug Betts pracował między innymi dla Nissana i Toyoty, a w zeszłym roku opuścił stanowisko szefa do spraw jakości w grupie Chrysler z powodu „realizacji innych zainteresowań”. Niewykluczone, że chodziło właśnie o współpracę z Apple.

Niestety, wspomniany wyżej profil w serwisie społecznościowym nie ujawnia zbyt wielu szczegółów. Widnieją na nim informacja „Operations – Apple Inc.” oraz lokalizacja – Rejon Zatoki San Francisco, Stany Zjednoczone. Apple odmawia komentarza.

O tym, że amerykański gigant rynku elektronicznego ma w planach samochód, mówi się już od dawna. Niestety, firma znana jest z tego, że trzyma wszystkie swoje projekty pod kluczem, przez co o wielu dowiadujemy się dopiero wtedy, kiedy zostaną oficjalnie zaprezentowane.

Źródło: Reuters

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz