Beneficjent Kickstartera bankrutuje

0

Twórcom Woolfe: The Redhood Diaries nie udało się utrzymać na rynku.

Produkcja studia Grin została sfinansowana dzięki wsparciu 2 400 użytkowników Kickstartera. Udało im się przekroczyć próg 72 000 dolarów, jednak mimo to developer ogłosił bankructwo.

CEO, Wim Wouters tłumaczy zaistniałą sytuację na blogu firmy:

Zespół został już rozwiązany i złożyliśmy wniosek o upadłość, jako że nie jesteśmy w stanie zapłacić zaległych rachunków.

Steamspy szacuje, że Woolfe: The Red Hood Diaries został sprzedany w nakładzie zaledwie 38 tysięcy. Wouters przyznaje, że przyszłość produkcji stała się jasna, kiedy pojawiły się pierwsze wyniki sprzedaży.

Dyrektor studia wymienia wiele błędów, jakie popełniono na etapie tworzenia projektu. Znalazła się wśród nich chęć stworzenia zbyt dopracowanej graficznie gry indie przy zbyt niskim budżecie i niewystarczającej liczbie osób w zespole.

Była to pierwsza próba Grin stworzenia niezależnej produkcji od daty założenia, w 2002 roku.

Źródło: Polygon

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz