AMD RX 480 4GB da się ulepszyć za darmo

0

Wszystko, dzięki prostemu trikowi.

Wiem, że brzmi to, jak typowe ogłoszenie internetowe, ale to prawda. Redaktorzy serwisu WCCFTech odkryli, że karta graficzna AMD RX 480 4GB w rzeczywistości jest wyposażona w 8 GB pamięci, które można własnoręcznie odblokować poprzez zamianę profilu w BIOS-ie.

Zarówno model AMD RX 480 4GB, jak i AMD RX 480 8GB ma 8 kości pamięci GDDR5 produkcji Samsunga, różni je natomiast profil w BIOS-ie. Aby zwiększyć wydajność karty graficznej, wystarczy go po prostu zmienić. Dotyczy to wyłącznie układów z wczesnej fazy produkcji, które teraz AMD zacznie zapewne wycofywać ze sprzedaży.

AMD Radeon XFX RX 480 4GB z 8GB pamięci GDDR5, WCCFTech
AMD Radeon XFX RX 480 4GB z 8GB pamięci GDDR5, WCCFTech

AMD RX 480 4GB wyceniono w przybliżeniu na 1000 złotych, wersja z 8 GB pamięci jest o blisko 200 złotych droższa. Szczęśliwcy, którzy dostaną lepszy układ za darmo, muszą liczyć się z tym, że zmiana BIOS-u może skończyć się nieobjętym gwarancją uszkodzeniem karty graficznej!

Źródło: WCCFTech


Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz