Data publikacji:

Wiemy już co kryje się pod nazwą Project Bluestreak

Nowa gra Boss Key Productions będzie nosić nazwę LawBreakers.

Wczoraj światło dzienne ujrzały obiecane informacje dotyczące najnowszego projektu Cliffa Bleszinskiego. Na platformie Twitch został udostępniony materiał wideo będący zapowiedzią LawBreakers:

Film przedstawia wizję świata po katastrofie spowodowanej wybuchem Księżyca. Sama eksplozja, nazwana "The Shattering", jest następstwem testów prowadzonych przez rząd. W efekcie zaburzona została grawitacja naszej planety i jej mieszkańcy muszą uporać się ze skutkami wielkiego trzęsienia ziemi.

Akcja gry toczy się wiele lat po wybuchu. Ludzkość zdołała odbudować miasta ze zgliszcz i zapanować nad siłą grawitacji. W Ameryce pojawiają się jednak gangi tak zwanych "Lawbreakers", którzy szerzą chaos za pośrednictwem narkotyków i przemocy. Aby podjąć walkę z przestępcami jednoczą się wszystkie instytucje zajmujące się egzekwowaniem prawa.

Gracze wcielą się w rolę futurystycznych "policjantów" lub uzbrojonych po zęby bandytów. W LawBreakers będziemy przeprowadzać starcia 5 vs 5, z czego przynajmniej połowa postaci jest płci żeńskiej.

Najciekawszym elementem rozgrywki wydaje się wykorzystanie grawitacji w walce. Bleszinski obiecuje, że wiele narzędzi ma służyć ucieczce przed podłożem. Twórca porównuje produkcję do dziecinnej zabawy, gdzie "podłoga to lawa".

Studio Boss Key planuje opublikować pierwszy gameplay już jutro.

Źródło: Polygon

Autor: Dawid Sych