Data publikacji:

Test: Modecom MC-350B

Miłośnicy muzyki coraz częściej decydują się porzucić słuchawki przewodowe na rzecz odsłuchów wyposażonych w interfejs Bluetooth.

Rynek natomiast nie znosi próżni i na półkach sklepowych  nie brakuje tego typu urządzeń. Jak w tym wzrastającym segmencie spisują nowe słuchawki marki Modecom? Zapraszamy do lektury naszego testu!

Rozpakowanie oraz interfejs sterowania

Wnętrze pudełka prezentuje się nadzwyczaj skromnie. Znajdziemy w nim bezprzewodowe słuchawki, kabel USB do ładowania za pośrednictwem komputera oraz instrukcję. Warto tu od razu zaznaczyć, że w zestawie nie znajdziemy wtyczki do gniazdka sieciowego.

Synchronizacja słuchawek z PC i smartfonami

Pierwsze co zrobi każdy użytkownik nowych słuchawek Modecomu, to oczywiście sparowanie ich z wybranym urządzeniem multimedialnym (na prawej słuchawce znajduje się panel sterowania). Parowanie może jednak przysporzyć niektórym problemów, gdyż proces łączenia nie należy do intuicyjnych. By sparować urządzenie, należy przy włączaniu słuchawek trzymać cały czas przycisk PLAY, aż do momentu gdy dioda zacznie mrugać na czerwono i niebiesko (sekwencja możliwa tylko gdy słuchawki są wyłączone).

W czym dokładniej tkwi problem? Na około 2 sekundy przed „właściwym” momentem mrugania diody, pojawia się pojedyncze mrugnięcie. W tym momencie wiele osób puszcza przycisk, myśląc że słuchawki są gotowe do działania. Należy jednak czekać na ciągłe „mruganie” diod.

Problemy z systemami MS Windows

Przy parowaniu z urządzeniami mobilnymi (smartfony, tablety), nie ma najmniejszych problemów. Gdy chcemy natomiast sparować słuchawki z laptopem na systemie Windows, zaczynają się schody. Wymaga to bowiem zainstalowania na własną rękę dodatkowych sterowników i ponownego przeprowadzenia procesu parowania urządzenia.

Czas ładowania oraz działania

Naładowanie słuchawek zajmuje ok. 2,5 godziny, jednak zależne jest to od tego czy ładujemy je z komputera czy z ładowarki sieciowej (w zestawie otrzymujemy tylko kabel do komputera). Różnica jest zatem niewielka, ale jednak zawsze można te kilka minut wcześniej założyć je na głowę. Czas działania wynosi ok. ośmiu godzin (przy słuchaniu tylko muzyki). Jeśli tylko rozmawiamy, korzystając z wbudowanego mikrofonu, czas działania nieznacznie się wydłuża. Warto tutaj dodać, że jakość działania mikrofonu w niczym nie ustępuje w porównaniu do innych produktów z tego segmentu.

Jakość dźwięku i łączność

Pomimo potencjalnych problemów z parowaniem z wybranymi urządzeniami, odwdzięczają się nam one dobrą jakością dźwięku, co czyni je wyjątkowo konkurencyjnymi na rynku słuchawek opartych o interfejs Bluetooth. Niskie i średnie tony są wyjątkowo czyste, a szczególnie pozytywnie potrafi zaskoczyć głęboki bas. Granice górnych częstotliwości nie wypadają już tak dobrze, jednak absolutnie nie przeszkadza to w komfortowym słuchaniu muzyki.

Na pochwałę zasługuje także stabilność połączenia bezprzewodowego między słuchawkami, a wybranym urządzeniem. Podczas testów połączenie ani razu nie zostało zerwane. Dodatkowo poziom głośności usatysfakcjonuje wszystkich pragnących odciąć się odrobinę od dźwięków otoczenia (testowane z odkurzaczem)!

Wygoda użytkowania i wykonanie

Gąbki umieszczone na słuchawkach są wygodne i nie męczą uszu nawet po kilku godzinach noszenia. Także pałąk nie daje uczucia dyskomfortu przy dłuższym użytkowaniu.  Nie brakuje także regulacji wysokości, powinny zatem dobrze się nosić każdej głowie. Całość została natomiast wykonana z bardzo dobrej jakości plastiku, co w tym przedziale cenowym nie jest często spotykane.

Podsumowanie

Słuchawki Modecom MC-350B pomimo początkowych problemów z parowaniem i stosunkowo długim czasem ładowania, potrafią nam zagwarantować wyjątkowo satysfakcjonującą jakość dźwięku, którym będziemy mogli się cieszyć nawet do ośmiu godzin. Dodatkowo wygoda ich noszenia oraz stosunkowo niewielki rozmiar sprawiają, że model ten usatysfakcjonuje osoby będące w ciągłym ruchu. W domu natomiast pozwolą na krótki odpoczynek od otaczających nas kabli.

Materiały zdjęciowe oraz wideo przygotował Maciej Zacharski

- Atrakcyjny design

- Przyzwoita jakość dźwięku

- Długi czas działania

- Problemy z kalibracją na systemach MS Windows