Data publikacji:

Test: A4-Tech Bloody V8m

Mysz komputerowa to podstawowe urządzenie nawigacyjne w każdym pececie. Dla zapalonego gracza elementarna forma nawigacji nie wystarcza. Liczy się precyzja i szybkość. Jak z tym zadaniem radzi sobie  flagowa mysz A4-Tech?

Rozpakowanie

Pudełka dla myszek z serii V pozostają prawie niezmienne się od pierwszej serii, więc i tym razem dostajemy ten sam krój opakowania, tylko z inną myszką na froncie. Już w fazie projektowania pudełka producent zadbał, aby myszka dotarła cała i zdrowa do swojego nowego właściciela, poprzez  umieszczenie jej centralnie w samym środku pudełka na odpowiednio wyprofilowanej podkładce która jednocześnie dobrze prezentuję myszkę przy otwarciu, a zarazem usztywnia i chroni.

Poza myszką w pudełku znajdziecie instrukcje, dwie naklejki Bloody Hand oraz informację z jakiej strony należy pobrać sterowniki. W opakowaniu próżno szukać klasycznej płyty ze oprogramowaniem. To jednak niewielki problem, gdyż mysz po podłączeniu do komputera, jest automatycznie wykrywana przez nasz system operacyjny.

Ergonomia

Myszka już od pierwszych chwil zaskakuje. Największe wrażenie jakościowe sprawia matowy plastik, na którym nie widać żadnych odcisków, a po wielogodzinnej grze palce nie tracą przyczepności. Doskonale spisuje się także rolka. Dzięki specjalnym wypustkom w kształcie strzałek gwarantuje dobrą przyczepność podczas rolowania oraz optymalną precyzję. Litera "M", którą oznaczony jest omawiany model urządzenia oznacza, że myszka została wyposażona w metalowe ślizgacze gwarantujące bardzo dużą szybkość na większości popularnych podkładek. Przewód myszki o długości 1,8m posiada specjalny oplot sznurowy.

W grze

Mysz posiada dwa dodatkowe przyciski z lewej strony, przy kciuku oraz 3 przyciski przed rolką. Te ostatnie służą do zdefiniowania określonego typu strzału: pojedynczego, podwójnego, a nawet potrójnego (Multi-Core). Dodatkowo przy każdej zmianie trybu rolka świeci się na inny kolor, dzięki czemu możemy rozpoznać, który z trybów jest obecnie włączony. Niestety dedykowane oprogramowanie nie umożliwia przypisania innej roli tym trzem przyciskom, więc wykorzystamy ich potencjał jedynie w przypadku gier FPS. Producent, aby wyraźnie zakomunikować, że mamy do czynienia z myszką dla graczy, umieścił na myszce podświetlane logo Bloody Hand, które przez cały czas pozostaje aktywne.

Technikalia

Odświeżanie myszki na porcie USB wynosi od 125 Hz do 1000 Hz, a jej czułość wynosi od 200 do 3200 DPI. Wszystkie te wartości możemy naturalnie regulować. Za sprawą dedykowanych sterowników gracz otrzymuje także możliwość przypisania czułości dla osi X i Y. Zaskakuje także czas reakcji wynoszący zaledwie 1ms („standardowe” myszki oferują czas reakcji na poziomie 18ms). Ponownie też otrzymujemy możliwość regulacji od 1 do 18ms). Na wyróżnienie zasługuje także 160kb wbudowanej pamięci przeznaczonej do przechowywania makr. Niestety tworzenie ich jest skomplikowane i związane z wykupieniem płatnej wersji sterownika.

Z poziomu samej myszki możemy także przełączać się pomiędzy trybami strzelania, jak i czułością myszki poprzez dwukrotne kliknięcie „jedynki” przed rolką. Możemy  również przypisać do któregoś z pozostałych  klawiszy w myszce tryb „Sniper Rifle” który od razu obniża nam czułość do uprzednio ustawionej w aplikacji (zakres od 50 do 800 DPI). Ponadto z poziomu sterownika gracz otrzymuje możliwość skalibrowania myszki pod indywidualny ruch ręki.

Podsumowanie

Omawiana mysz dla graczy, to prawdziwy mistrz w tej klasie cenowej! Nadaje się idealnie dla osób spędzających dużo czasu przy grach FPS. Co więcej, nie wydamy na nią więcej niż 80zł, gdzie odpowiedniki bardziej znanych marek potrafią kosztować ponad 200zł. Futurystyczny, atrakcyjny design, mnogość opcji konfiguracyjnych, lekkość oraz niska cena sprawiają, że obok gamingowej myszy A4-Tech nie można przejść obojętnie. Do gry!

Specyfikacja:

 • Seria: XGAME
 • Długość przewodu: 1,8m
 • Liczba przycisków: 7 + rolka
 • Oprogramowanie: Oscar Mouse Editor
 • Rozdzielczość: DPI 200-3200(5 ranges adjustable)
 • Sensor Laserowy: HoleLESS HD engine
 • System: Multi-core
 • Funkcja: Ultra Core 3
 • Przetwarzanie obrazu: 368 mega pixels/sec
 • Akceleracja: 30g
 • Prędkość: 75 inches/sec
 • Czas reakcji: 1ms
 • Próbkowanie: 1,000 Hz (4 ranges adjustable)
 • Zgodność z systemami operacyjnymi Windows: 98SE/ME/2000/XP/MCE2005/XP/X64/Vista/7/8
 • Materiały zdjęciowe oraz wideo przygotował Maciej Zacharski

  - Niska cena

  - Przyczepność

  - Design

  - Bogata konfiguracja

  - Lekkość

  - Nie stwierdzono!