Data publikacji:

TEST: Logitech MX Anywhere 2

Gryzoń na każdą powierzchnię, ale czy na każdą kieszeń?

Bezprzewodowa mysz Logitech MX Anywhere 2 jest mobilną wersją wielokrotnie nagradzanego modelu MX Master Wireless. Czy nowy gryzoń dotrzymuje kroku starszemu bratu? Jeżeli jesteście ciekawi, czytajcie dalej.

Ergonomia i estetyka

Logitech MX Anywhere 2 charakteryzuje się estetycznym i funkcjonalnym designem. Czarno-brązowa kolorystyka i trójkąty zdobiące powierzchnie boczne nadają myszy nowoczesny wygląd i dodają jej charakteru. Z kolei profilowanie sprawia, że urządzenie świetnie leży w dłoni.

Mysz ma nieco ponad 100 mm długości, 61.6 mm szerokości i 34.4 mm wysokości. Waży zaledwie 106 g. Dzięki niewielkim wymiarom gryzonia można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Guma pokrywająca powierzchnie boczne i rolkę sprawia natomiast, że dłoń wolniej się męczy.

columns="4" link="file" size="motive-slider-full" ids="http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2015/08/Logitech-MX-Anywhere-2_61.jpg|Logitech MX Anywhere 2,http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2015/08/Logitech-MX-Anywhere-2_71.jpg|Logitech MX Anywhere 2,http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2015/08/Logitech-MX-Anywhere-2_8-e1462302618926.jpg|Logitech MX Anywhere 2,http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2015/08/Logitech-MX-Anywhere-2_9-e1462302578676.jpg|Logitech MX Anywhere 2"]

Mysz ma cztery przyciski główne i jedną rolkę, obok której umieszczony został przycisk gestów. Na spodzie znajduje się guziki odpowiedzialne za przełączanie urządzeń i "connect" oraz włącznik. Rolka ma dwa tryby pracy – swobodny i stopniowy. Pierwszy służy do przewijania długich dokumentów i stron internetowych, natomiast drugi do precyzyjnej nawigacji

Czujnik

Model MX Anywhere 2 został wyposażony w czujnik o rozdzielczości minimalnej 400 i maksymalnej 1600 dpi. Profesjonalnych graczy z pewnością nie przyprawi o szybsze bicie serca, ale użytkownikom szukającym urządzenia do pracy biurowej w zupełności wystarczy.

Technologia laserowego śledzenia ruchów Darkside sprawia, że z urządzenia można korzystać na dowolnej powierzchni, od dżinsów po szkło (o grubości od 4 mm) i inne błyszczące powierzchnie. Cecha niezwykle ważna dla osób, które sporo czasu spędzają w podróży.

Akumulator

Mysz Logitech MX Anywhere 2 posiada akumulator o pojemności 500 mAh. Testy producenta wykazały, że przy codziennej pracy trwającej około 6 godzin, bateria może wytrzymać nawet 2 miesiące na jednym naładowaniu.

Zaledwie minuta ładowania ma wystarczyć urządzeniu na godzinę pracy. Nie trzeba zatem martwić się o to, że mysz nagle przestanie działać. Jednak ze względu na czas trwania testów, nie udało się zweryfikować informacji dotyczącej żywotności baterii.

Łączność

Gryzoń łączy się z komputerami osobistymi za pośrednictwem Picoodbiornika Logitech Unifying (Windows 7/Mac OS X 10.8 lub nowszy) lub modułu Bluetooth (Windows 8/Mac OS X 10.10 lub nowszy). Zasięg to około 10 metrów. Mysz można sparować z trzema urządzeniami jednocześnie, wystarczy nacisnąć przycisk aby dokonać zmiany. Urządzenie jest kompatybilne także z tabletami Surface.

Oprogramowanie

Aby móc korzystać z myszy wystarczy podłączyć ją do komputera, który automatycznie ściągnie sterowniki. Jeżeli zależy nam jednak na dodatkowej funkcjonalności, trzeba pobrać oprogramowanie Logitech Options. Pozwala ono na dostosowanie szybkości rolki przewijania i kursora, a także włączenie przycisku gestów pozwalającego na wykonywania gestów dotykowych.

columns="4" link="file" size="motive-slider-full" ids="http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2015/08/Logitech-Options_4.jpg|Logitech Options,http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2015/08/Logitech-Options_3.jpg|Logitech Options,http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2015/08/Logitech-Options_2.jpg|Logitech Options,http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2015/08/Logitech-Options_1.jpg|Logitech Options"]

Ocena

Niewielki rozmiar oraz czujnik działający na dowolnej powierzchni sprawiają, że mysz bezprzewodowa Logitech MX Anywhere 2 to doskonały wybór dla osób, które dużo podróżują. Poza tym gryzoń charakteryzuje się ergonomicznym i estetycznym designem. Odstraszać może jedynie cena urządzenia - mysz kosztuje 349 złotych.

Autor: Dawid Sych