Data modyfikacji:

Test: Kruger & Matz Flow

Jakość wykonania z wolna przestaje być domeną topowych marek. Przybywa także producentów próbujących swoich sił na rynku samrtfonów.

Kruger Matz Flow posiada 4,5 calowy wyświetlacz IPS pracujący w rozdzielczości 540x960. Podobnie jak w modelu Live 2 LTE dużo miejsca na przednim panelu zajmuje niezagospodarowana przestrzeń. Urządzenie pod względem designu prezentuje się dużo lepiej od większego brata. Dobrze spasowane elementy, wcięcia w bocznych panelach i lekko wystające klawisze funkcyjne sprawiają, że ciężko uwierzyć w jego cenę.

Na pokładzie Kruger Matz Flow jest czterordzeniowy procesor Sampdragon 410 z energooszczędnym Cortex A53 1,2 GHz. Współpracuje on z 1GB pamięci RAM. Ten zestaw wywiązuje się z swoich zadań bardzo dobrze - nie zdarzyło się, bym odczuł jakieś opóźnienia w pracy smartfona,  pomimo wielu aplikacji działających w tle. Używane Evernote, Endomondo, czy gra  Zombie Highway 2 nie zacięły się ani razu.

System

Zaraz po uruchomieniu smartfona mamy czysty Android 4.4.4 KitKat. To bardzo duży plus, nie musimy się męczyć z usuwaniem niepotrzebnych nikomu preinstalowanych aplikacji. Na pokładzie zainstalowano 8GB pamięci flash i po odjęciu miejsca na system zostaje nam trochę ponad 5GB. Oczywiście możemy  zwiększyć pojemność telefonu o 32 GB za pomocą karty microSD.

Wyświetlacz

Wspomniany na początku 4,5 calowy wyświetlacz nie powala na kolana jeśli chodzi o maksymalną rozdzielczość, ale nadrabia kątami widzenia oraz jasnością. Mimo ostrego słońca, nie było problemów z przeglądaniem Internetu, czy korzystaniem z YouTube. Co mnie zdziwiło, po wygaszeniu ekranu widzimy, że jest pokryty folią zabezpieczającą, przy włączonym wyświetlaczu nie da się jej jednak zauważyć. Daje to ciekawy efekt.

Aparat

Minusem Flow jest aparat. Szybkość migawki nie jest zła, ale jakość zdjęć zostawia sporo do życzenia. Pięć megapikseli to trochę za mało. O ile zdjęcia w świetle dziennym są akceptowalne, tak nocą pomimo zamontowanej lampy flash nie warto ich robić. Wyraźny szum oraz słabe doświetlenie sprawiają, że zdjęcia wyglądają po prostu brzydko.

columns="2" link="file" ids="http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2015/03/unnamed.jpg|Kruger Matz Zdjęcie,http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2015/03/zoom.jpg|Kruger Matz Zdjęcie"]

Wytrzymałość

Smartfon pomimo przebywania w kieszeni z kluczami i monetami nie zaliczył żadnej rysy na wyświetlaczu. Tylny panel po dwóch tygodniach "latania" z drobniakami również wyglądał jak nowy. Muszę przyznać, że pozytywnie zaskoczyła mnie jego wytrzymałość. Byłem przekonany, że będzie to kolejny plastikowy smartfon, a tymczasem otrzymałem dobrze spasowaną, twardą i dobrze wyglądającą obudowę. Telefon jest przez nią trochę cięższy, ale dla mnie to zaleta - przynajmniej czuję, że mam go w kieszeni.

Bateria

Pomimo ciągle włączonej transmisji danych z obsługą LTE i wysoką jasnością ekranu, częstym przeglądaniu statystyk oraz szukania tysiąca rzeczy w Internecie bateria potrafiła wytrzymać do 48 godzin. Gdy trochę mu  odpuściłem, potrafił żyć bez ładowarki nawet cztery dni. Jest to dobry wynik biorąc pod uwagę, że bateria posiada jedynie 1800 mAh.

Autor: Tomasz Sandomierski