Data publikacji:

Słaby start Darksiders 3

Produkcja nie sprzedaje się tak dobrze, jak powinna.

Kilka dni temu opublikowałem recenzję Darksiders 3, w której dosyć pochlebnie wypowiadałem się na temat najnowszego dzieła studia Gunfire Games. Produkcja boryka się z kilkoma problemami, lecz potrafi przyciągnąć do ekranu ciekawym gameplayem, dobrze zaprojektowanymi lokacjami oraz wciągającą fabułą. Niestety, nie były to wystarczające powody, żeby zainteresować graczy kupnem własnego egzemplarza z grą.

Darksiders 3 na PC – sprawdź aktualną cenę

Według serwisu SteamSpy, trzecia odsłona Darksiders 3 trafiła do zaledwie siedemdziesięciu jeden tysiąca użytkowników. Wynik ten z pewnością z czasem wzrośnie, lecz już teraz widać, że produkcja nie radzi sobie zbyt dobrze. Wątpliwe jest, żeby z dnia na dzień sprzedaż zwiększyła się na tyle, żeby można było mówić o sukcesie. Dla porównania, druga odsłona serii została nabyta przez prawie półtorej miliona konsumentów, natomiast zdecydowanie największym sukcesem może poszczycić się część pierwsza. Ze SteamSpy wynika, że "jedynka" prawie dobiła do trzech milionów sprzedanych egzemplarzy. Trzymam kciuki, żeby wydawca znalazł sposób na zachęcenie graczy do zainteresowania się ich tytułem.

Darksiders 3 zadebiutowało 27 listopada bieżącego roku na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xbox One. Grę w Polsce wydaje firma Cenega.

Źródło: gry-online.pl

Autor: Łukasz Morawski