Data publikacji:

Red Dead Redemption 2 - zagramy w trybie FPS, powalczymy w Battle Royale

Serwis Trusted Reviews odkrył nieco informacji na temat sandboxowego westernu - Red Dead Redemption 2. Poza informacjami o rozgrywce dowiedzieliśmy się też nieco o trybach gry multiplayer.

W artykule dziennikarze przyznają, że materiały z gry wyciekły do nich już w sierpniu ubiegłego roku, jednak wstrzymywali się z ich publikacją, aż będą w stanie potwierdzić chociaż część przecieku z oficjalnymi informacjami. Screeny z sierpnia pokazują głównego bohatera Arthura Morgana oraz przywódcę gangu, Dutcha Van Der Linde, których można zobaczyć teraz także na grafikach od Rockstara:

W obu przypadkach  po prawej widzimy materiały z wycieku, a po lewej oficjalne grafiki z gry.

Jedną z najciekawszych informacji jest fakt, że kampanię dla pojedynczego gracza, jak i grę w trybie multiplayer będziemy mogli oglądać z perspektywy pierwszej osoby. Materiały sugerują także, że powróci tryb DeadEye, tym razem oferujący także możliwość tropienia przeciwników i pozwalający ustalić, jaka zwierzyna czai się w pobliżu. Zobaczymy także pojazdy - poza końmi czekają na nas kopalniane wózki i powozy, także w bardziej zabezpieczonych, opancerzonych wariantach, mówi się też o pociągach, po których będziemy w stanie się poruszać.

Obok głównej kampanii czeka na nas sporo zajęć dodatkowych, z których część będzie generowana losowo. Z kolei podczas walki będziemy mieli możliwość unieszkodliwiania przeciwników - odpowiednio powaleni wrogowie zdradzą nam poufne informacje albo dadzą pieniądze.

Wyciek daje także całkiem solidny wgląd w tryb dla wielu graczy. Rozgrywka ma być nieco głębsza niż w poprzednich sieciowych produkcjach Rockstar - przykładowo, bohaterowie niezależni będą składać i rozkładać towary przed sklepami w zależności od pory dnia i nocy. Twórcy obiecują, że dostaniemy więcej zadań i aktywności niż we wcześniejszych tytułach. Poza zwykłą piaskownicą czeka na nas też kilka trybów rozgrywki, w tym znane z Player Unknown's Battlegrounds i Fortnite Battle Royale. Czy i jakie różnice w stosunku do konkurencji czekają nas w produkcji Rockstara pozostaje niejasne, ale wydaje się, że sama jazda konna może całkiem nieźle ubarwić starcia w tym trybie.

Revive and Survive to zabawa dla drużyn, które będą starały się wyeliminować przeciwników pozostając jednocześnie przy życiu - to dość klasyczny deathmatch, w którym mamy niewielkie okno czasowe by wskrzesić powalonych współgraczy. Z kolei Money Grab pozwoli nam pobawić się wcielić w bandytów próbujących rozgrabić jak największą część łupów - dwie drużyny zajmą się w tym trybie zbieraniem i dostarczaniem do swoich baz worków z pieniędzmi ulokowanych w centralnej części mapy.

Red Dead Redemption 2 ukaże się na PlayStation 4 i Xbox One już 26 października. Premiera PC-towej wersji gry, choć dość prawopodobna, nie została jeszcze potwierdzona przez wydawcę. Doniesienia Trusted Reviews nie zostały oficjalnie skomentowane przez firmę Rockstar.

 

Autor: Artur Cnotalski