Data modyfikacji:

Przegląd cen najciekawszych premier pierwszego półrocza 2016 roku (Xbox One)

Dzisiaj kupisz taniej.

Wysoka cena wydań konsolowych gier w dniu premiery niejednego potrafi przyprawić o zawrót głowy. Dlatego też niektórzy decydują się na odkupienie używanego egzemplarza lub czekają, aż cena wybranego tytułu stanie się bardziej przystępna. W związku z tym postanowiliśmy sprawdzić, ile obecnie kosztują gry przeznaczone na konsolę Xbox One, które trafiły na półki polskich sklepów w pierwszej połowie 2016 roku. Niektóre obniżki cen z pewnością Was zaskoczą!

Far Cry Primal

Do Far Cry Primal zasiadałem z ogromną rezerwą, wielkie nadzieje biły się w mojej głowie z jeszcze większymi wątpliwościami. Koniec końców zawodowa ciekawość zwyciężyła, a ja nie żałuję czasu spędzonego w krainie Oros. Twórcom należą się gromkie brawa za poziom immersji - za doskonały przykład może posłużyć prymitywny język, którym posługują się ludzie, będący odpowiednio uproszczoną, przez zaproszonych do prac nad grą lingwistów, wersją języka praindoeuropejskiego.

Cena w dniu premiery: 224 zł

Aktualna najniższa cena: 148 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

Mortal Kombat XL

Kompletne wydanie najnowszej części popularnej bijatyki studia NetherRealm. Mortal Kombat XL to propozycja skierowana przede wszystkim do osób, które nie miały jeszcze okazji grać w wersję podstawową. Edycja XL nie wprowadza do rozgrywki żadnych zmian i nie wnosi niczego nowego do fabuły, zawiera natomiast wszystkie dodatki, które twórcy wypuścili po premierze. Wśród nowych zawodników pojawiły się sławy, takie jak Xenomorf z „Obcego”, Leatherface z „Teksańskiej Masakry Piłą Mechaniczną”, Jason Voorhees z „Piątku Trzynastego”, czy Predator.

Cena w dniu premiery: 178 zł

Aktualna najniższa cena: 137 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

Tom Clancy's The Division

Tom Clancy’s The Division to nowa marka ze stajni Ubisoftu sygnowana nazwiskiem słynnego autora powieści sensacyjnych i jednocześnie pierwsza produkcja Francuzów z gatunku MMORPG w tak dużym stopniu skupiająca się na rozgrywce w trybie sieciowym i współpracy pomiędzy graczami. The Division jest godne polecenia przede wszystkim ze względu na świetną kooperację i niezliczoną liczbę przedmiotów, które czekają na zdobycie. Jeżeli jednak nastawiacie się na grę w pojedynkę i podążanie wyłącznie za fabułą, zdecydowanie odradzam jakikolwiek kontakt z grą.

Cena w dniu premiery: 219 zł

Aktualna najniższa cena: 149 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

Quantum Break

Bez wątpienia najlepiej wyglądający tytuł przeznaczony na konsolę Xbox One. Jednak to nie grafika Quantum Break, ale sprzężony z grą mini-serial stanowi jej wizytówkę. W rolach głównych występują Shawn Ashmore (X-Men: Przyszłość, która nadejdzie) jako Jack Joyce, Dominic Monaghan (Władca Pierścieni) jako William Joyce i genialny Aidan Gillen (Gra o Tron) jako Paul Serene. Warto wspomnieć też o współpracy Remedy Entertainment z byłym pracownikiem ośrodka CERN, który pomógł w przystosowaniu fabuły gry do aktualnych ustaleń fizyki teoretycznej!

Cena w dniu premiery: 229 zł

Aktualna najniższa cena: 139,99 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

Dark Souls III

"Trójka" skierowana jest zarówno do starych wyjadaczy, którzy na poprzednich dwóch częściach serii zjedli zęby, jak również do graczy dopiero co rozpoczynających przygodę z Dark Souls. Ze względu na wyraźnie niższy poziom trudności tytuł jest bardziej przystępny dla laików, o dziwo nie traci jednak nic ze swego uroku. Dark Souls III to bez dwóch zdań godne zwieńczenie trylogii, którą pokochały miliony graczy na całym świecie, i pozycja obowiązkowa dla osób lubiących wyzwania.

Cena w dniu premiery: 234,99 zł

Aktualna najniższa cena: 169 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

Doom

Nowy Doom może nie daje tyle frajdy, co fenomenalny Wolfenstein: The New Order, ale pokazuje, że możliwe jest udane połącznie staroszkolnej mechaniki z nowoczesnymi rozwiązaniami. Bez reszty zakochacie się w kampanii, która kładzie nacisk na bezpardonową i wręcz radosną rzeź piekielnych zastępów. Trafionym pomysłem wydaje się też zestaw narzędzi SnapMap pozwalający kreatywnym graczom na tworzenie własnych map i trybów. Niestety, w tej beczce miodu, pojawiła się też łyżka dziegciu - jest nią multiplayer, który większości fanów w ogóle nie przypadł do gustu.

Cena w dniu premiery: 225 zł

Aktualna najniższa cena: 155 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

Overwatch

Nikt nie spodziewał się, że studio, które od lat specjalizuje się w tworzeniu strategii czasu rzeczywistego i erpegów sprosta zadaniu zbudowania od podstaw sieciowej strzelanki. A jednak! Blizzard jak zwykle zresztą pokazał, że nie na darmo cieszy się reputacją jednego z najlepszych na świecie producentów gier. Overwatch budzi zachwyt przede wszystkim różnorodnością i godnym podziwu stopniem dopracowania. Tytuł jest tak dobry, że nie przeszkadza nawet niewielka liczba map i trybów.

Cena w dniu premiery: 229 zł

Aktualna najniższa cena: 199 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

Autor: Dawid Sych