Data modyfikacji:

PlayStation 4 w liczbach, rewelacyjna sprzedaż Spider-Mana

Sony opublikowało oficjalny raport sprzedażowy poświęcony konsoli PlayStation 4.

Japoński gigant ma powody do radości, gdyż ósma generacja konsol to dla Sony kolejny fantastyczny okres. Z oficjalnego raportu wynika, że na przestrzeni wszystkich lat występowania na rynku PlayStation 4 (premiera odbyła się w 2013 roku), urządzenie trafiło do 91.6 mln użytkowników - stan ten obowiązywał do 31 grudnia ubiegłego roku. Okres świąteczny również należy traktować jako sukces, ponieważ w tym czasie rozeszło się aż 5.6 mln egzemplarzy konsoli.

Sony podzieliło się również ciekawymi statystykami dotyczącymi gier. Z raportu wynika, że łącznie sprzedano aż 876 milionów oryginalnych kopii gier dystrybuowanych zarówno w wersji pudełkowej, jak i cyfrowej. Co ciekawe, aż 50.7 mln produkcji zakupiono w ubiegłorocznym okresie świątecznym. Nie podano dokładnie, jakie przyniosło to zyski, ale po ilości sprzedanych tytułów i konsol, można wywnioskować, że nie mówimy o małych kwotach.

  • Kup grę Marvel’s Spider-Man na Ceneo.pl
  • Dane udostępnione przez japońską firmę pokazują także jak ogromne znaczenie dla PlayStation 4 mają gry ekskluzywne. Marvel's Spider-Man zadebiutował we wrześniu ubiegłego roku. Do 25 listopada 2018 r. najnowsze dzieło studia Insomniac Games rozeszło się w ponad 9 mln kopii. Nic dziwnego, wszakże gra była rewelacyjna, o czym pisałem w recenzji.

    Źródło: Sony [Informacja prasowa]

    Autor: Łukasz Morawski