Data publikacji:

Philippe Morin o Outlast 2

Twórcy gry mają większą swobodę podczas tworzenia kontynuacji.

Pierwsza odsłona Outlast zadebiutowała w 2013 roku na komputerach osobistych. Studio Red Barrels rok później przeniosło tytuł na konsole obecnej generacji, poszerzając jednocześnie grono zainteresowanych ich dziełem. Produkcja posiadała gęsty i mroczny klimat, który trzymał gracza w napięciu od początku historii, aż do jej finału. Podobnie było z rozszerzeniem Whistleblower, rozwijającym ideę oryginału.

Nie trzeba było więc długo czekać na zapowiedź kontynuacji. Prezes Red Barrels twierdzi, że prace nad drugą częścią idą znacznie spokojniej i rozsądniej, niż w przypadku pierwowzoru. Jak twierdzi Philippe Morin:

Mamy pełną kontrolę nad tym co tworzymy oraz kiedy to stworzymy. Przy okazji pierwszego Outlasta byliśmy zmuszeni do pośpiechu i wypuszczenia gry zanim skończyłyby nam się pieniądze. Jako, że ponad trzy i pół miliona osób zagrało w pierwszą część, obecnie znajdujemy się w pozycji, w której możemy podejmować decyzje bazujące na naszych ambicjach.

Dokładna data premiery Outlast 2 nie jest znana. Gra powinna trafić do sprzedaży jesienią bieżącego roku. Produkcja zostanie wydana na platformach PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Źródło: Gamingbolt

Autor: Łukasz Morawski