Data publikacji:

Nowości SONY 2016 – czy jest na co czekać?

Jeszcze w tym miesiącu spodziewamy się pojawienia się na półkach sklepowych nowych produktów SONY – w większości z kategorii telewizorów i aparatów fotograficznych. Jest więc jeszcze trochę czasu, aby przyjrzeć się, co nam producent zamierza zaserwować. Może warto wstrzymać się z planowanym kupnem poprzedników, na rzecz najnowszych modeli?

Nowe produkty SONY zdecydowanie wzbogacą ofertę telewizorów 4K: większa głębia, większa szczegółowość, więcej kontrastu i intensywnych barw. Telewizory (seria XD93, następca X9) wyróżnia wykorzystana w nich technologia  Slim Backlight Drive mająca nadać wyświetlanemu obrazowi wyjątkowej jasności, przy smukłej budowie urządzenia. W połączeniu z kolejną technologią X-tended Dynamic Range PRO ma regulować natężenie emitowanie światła – co w porównaniu z dotychczasowymi TV rozszerza poziom jasności co najmniej trzykrotnie.

SONY poszerza wachlarz usług dostępnych na telewizorach o Google Cast dzięki któremu można używać smartfona jak pilota i wygodnie przesyłać filmy oraz muzykę. Za to regularny pilot pozwala na obsługę wyszukiwania głosowego.

W zakresie aparatów fotograficznych oraz kamer SONY również staje na wysokości zadania. Jeden z promowanych modeli (ILCA-68) wyposażony został w technologię 4D Focus, dzięki której szybko poruszający się obiekt zachowa ostrość na fotografii. Do tego również umożliwia śledzenie ostrości w czasie zdjęć seryjnych dzięki funkcji Translucent Mirror Technology (tzw. przepuszczalne lustro). Producent dołożył jeszcze do tego modelu wizjer OLED Tru-Finder przez który możemy na żywo podglądać ujęcia (lub można korzystać z 2,7 cal. ekranu LCD, który można odchylać).

Sprzęt jest również świetnie przygotowany do bycia wykorzystanym do kręcenia filmów – klipy można nagrywać w jakości Full HD w formacie XAVC Sv. Producent postarał się oczywiście o możliwość robienia zdjęć oraz nagrywania filmów również w rozdzielczości 4K – w formacie Super 35 mm. Wśród wielu funkcji nagrywania, uwagę przyciąga możliwość rejestracji materiału w Full HD z szybkością 120 kl./s. przy 100 MB/s, co oznacza, że zarejestrowany materiał można zobaczyć lub zapisać w 5-krotnie zwolnionym tempie.

SONY zdecydowanie stanęło na wysokości zadania i zdaje się, że pokaże się od najlepszej strony, zwłaszcza w temacie aparatów i kamer fotograficznych. Od połowy marca firma stopniowo ma wprowadzać m.in. wyżej wspomniane modele do sprzedaży.

Artykuł sponsorowany