Data publikacji:

Nowa gra oparta na systemie D&D w drodze

Jeszcze w tym roku zadebiutuje nowa gra oparta na systemie Dungeons Dragons.

Sword Coast Legends powstaje z myślą o komputerach osobistych. Za produkcję odpowiadają studia n-Space i Digital Extremes. Podczas rozgrywki gracze odwiedzą znane miejsca z Wybrzeża Mieczy i natkną się na kilka znanych twarzy. Gra inspirowana jest takimi produkcjami, jak kultowy Baldur's Gate czy Dragon Age: Origins.

Największym atutem Sword Coast Legends ma być tryb wieloosobowy, w którym czterech graczy weźmie udział w przygodzie wyreżyserowanej przez Mistrza Podziemi. Będzie on mógł nie tylko przeszkadzać śmiałkom, ale także ich wspierać. Co więcej, Mistrzowie Podziemi będą nagradzani za tworzenie interesujących przygód.

Tryb Mistrza Podziemi pozwoli graczom na szybkie wskoczenie do gry i pełnienie funkcji MP w czasie rzeczywistym w stopniu, jaki nigdy nie został zrealizowany w grach. Mistrz Podziemi jest w stanie dostosować potyczki i miejsca, zarządzać, a nawet kontrolować potwory, podkładać pułapki czy nagradzać i karać członków drużyny w czasie rzeczywistym  - mówi Dan Tudge, szef n-Space.

Tryb Mistrza Podziemi nie będzie w żaden sposób oskryptowany. Dzięki zestawowi narzędzi, kreatywni gracze będą mogli projektować pasjonujące, rozbudowane przygody.

Sword Coast Legends oparte zostało na piątej edycji zasad Dungeons Dragons. Gra zadebiutuje jeszcze w tym roku. Twórcy już teraz zapowiedzieli dodatki, które pojawią się po premierze i wzbogacą świat gry.

Źródło: Sword Coast Legends

Autor: Dawid Sych