Data publikacji:

Najbardziej oczekiwane gry VR

Niezależnie od tego, czy nowa technologia zyska uznanie branży, rok 2016 upłynie pod znakiem wirtualnej rzeczywistości.

W nadchodzących miesiącach światło dzienne ujrzą pierwsze okulary wirtualnej rzeczywistości. Oculus Rift, HTC Vive i PlayStation VR mają spore szanse na zrewolucjonizowanie rynku i równie duże, aby zniechęcić graczy do eksperymentowania z wirtualną rzeczywistością.

Sporo zależeć będzie oczywiście od jakości sprzętu i jego ceny, ale najważniejsze i tak będą tytuły oferujące wsparcie dla nowej technologii. Zestawienie, które dla Was przygotowaliśmy, zawiera najciekawiej zapowiadające się produkcje wspierające technologię wirtualnej rzeczywistości.

Adr1ft

W nadchodzącej produkcji studia Three One Zero wcielimy się w astronautę, który budzi się na zniszczonej stacji kosmicznej bez pamięci o tym, co dokładnie się wydarzyło. Naszym zadaniem jest przeżycie i odkrycie przyczyny katastrofy, która doprowadziła do śmierci członków załogi.

Adr1ft skupi się na eksploracji otoczenia, zdobywaniu surowców niezbędnych do przeżycia i rozwiązywaniu różnorodnych problemów. Rzut oka na materiał wideo pozwala stwierdzić, dlaczego wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Producent: Three One Zero

Platformy: Oculus Rift, HTC Vive

Premiera: Marzec 2016

EVE Valkyrie

Osadzona w tym samym uniwersum, co EVE Online i DUST 514. EVE Valkyrie pozwoli nam przejąć kontrolę nad gwiezdnym myśliwcem i wziąć udział w epickich kosmicznych bataliach. Produkcja CCP Games kładzie nacisk na zmagania wieloosobowe.

EVE Valkyrie jest jednym z pierwszych tytułów, które od początku powstają z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. Grę otrzyma za darmo każdy, kto zamówił okulary Oculus Rift przed premierą, o ile gotowy będzie zapłacić za nie 599 dolarów.

Producent: CCP Games

Platformy: Oculus Rift, PlayStation VR

Premiera: Marzec 2016

Gran Turismo SPORT

Pierwsza odsłona serii, która zapewni wsparcie dla technologii wirtualnej rzeczywistości, i jednocześnie pierwsza powstająca z myślą o konsoli PlayStation 4. Gran Turismo SPORT sprawi, że w końcu będziemy mogli poczuć się jak na prawdziwym torze wyścigowym.

Dzięki ścisłej współpracy z Federation Internationale de l’Automobile gracze będą mogli wziąć udział w pucharze krajów i pucharze producentów, jak również zdobyć prestiżowe nagrody FIA - dokładnie takie same, jak prawdziwi mistrzowie sportów motorowych.

Producent: Polyphony Digital

Platformy: PlayStation VR

Premiera: 2016

https://www.youtube.com/watch?time_continue=55v=DmaxmnPzMWE

Bullet Train

Strzelanka w klimatach sci-fi, w której wcielamy się w rolę agenta biorącego udział w symulacji rozgrywającej się wewnątrz nowoczesnej stacji kolejowej. W infiltracji obiektu pomagają zdolność teleportacji, czy manipulacji czasem. Na razie pokazano jedynie demo technologiczne.

Bullet Train powstało w oparciu o silnik Unreal 4. Wykorzystuje nie tylko możliwości oferowane przez okulary wirtualnej rzeczywistości, ale również kontroler Oculus Touch.  Na chwilę obecną nie wiadomo, czy gra ostatecznie powstanie, czy też skończy się jedynie na krótkiej demonstracji.

Producent: Epic Games

Platformy: Oculus Rift

Premiera: 2016(?)

Eagle Flight

Eagle Flight da nam możliwość odbycia lotu nad Paryżem jako orzeł. Akcja gry toczy się w 50 lat po opuszczeniu miasta przez ludzi. Tytuł budzi tym większe emocje, że zrekonstruowaną cyfrowo stolicę Francji mieliśmy już okazję zobaczyć grając w Assassin’s Creed: Syndicate.

Produkcja wykorzystuje autorską technologię sterowania, która ma być nie tylko intuicyjna i precyzyjna, ale przede wszystkim ma zmniejszać szanse na odczuwanie skutków choroby lokomocyjnej. Niepowtarzalnych wrażeń będzie można doświadczyć wraz z przyjaciółmi.

Producent: Ubisoft

Platformy: Oculus Rift, PlayStation VR, HTC Vive

Premiera: 2016

Robinson: The Journey

Kolejny tytuł z gatunku sci-fi. W Robinson: The Journey wcielimy się w młodego chłopaka, który rozbił się na nieznanej planecie. Po raz kolejny naszym zadaniem będzie przeżycie w niesprzyjających warunkach. Rozgrywka ma skupiać się na eksploracji i interakcji.

Na razie nie znamy zbyt wielu szczegółowych informacji na temat Robinson: The Journey. Udostępniony przez Crytek materiał wideo jasno daje do zrozumienia, że jednym z największych atutów gry będzie oprawa graficzna. Tytuł powstaje w oparciu o technologię CryEngine.

Producent: Crytek

Platformy: PlayStation VR

Premiera: 2016(?)

Battlezone

Battlezone to remake kultowej strzelanki z lat 80., którą po dziś dzień uznaje się za jednego z protoplastów gatunku i propagatora idei wirtualnej rzeczywistości. Zasiadamy za sterami futurystycznego czołgu i walczymy z obcymi. Akcja ukazana jest z perspektywy pierwszej osoby.

Za produkcję odpowiada studio Rebellion, które ma na swoim koncie hity, takie jak Aliens vs Predator, czy Sniper Elite. Twórcy zapowiadają ekscytujące potyczki i zapierającą dech w piersiach oprawę audiowizualną w stylu retro. Czego chcieć więcej?

Producent: Rebellion

Platformy: Oculus Rift, PlayStation VR

Premiera: Czerwiec 2016

Autor: Dawid Sych