Data publikacji:

Na te nowe technologie czekamy w 2018 roku

Doganiamy przyszłość!

Początek roku to, dzięki targom Consumer Electronics Show, ekscytujący czas dla wszystkich amatorów nowych technologii. Tegoroczna edycja wydarzenia dobiegła końca, a my zabraliśmy się za drobne podsumowanie. W trakcie targów zaprezentowano całą masę elektroniki użytkowej, dlatego wyłuskaliśmy dla was to, co dla graczy i wielbicieli nowych technologii najważniejsze i najbardziej interesujące. Przed wami siedem urządzeń, które naszym zdaniem zmienią oblicze rynku elektronicznej rozrywki.

HTC VIVE PRO

Nowa wersja zestawu wirtualnej rzeczywistości HTC VIVE otrzyma znacznie wyższą rozdzielczość ekranu (2880 x 1600 pikseli), poprawiony dźwięk przestrzenny i usprawnioną konstrukcję, dzięki której urządzenie będzie bardziej wygodne. Specjalny nadajnik umożliwi bezprzewodowe korzystanie z zestawu. Na pierwszy rzut oka, może wydawać się, że to niewiele, ale są to zmiany bardzo potrzebne. Na razie nie znamy ceny urządzenia, ale wiemy, że premiera planowana jest na pierwszy kwartał 2018 roku.

 

RAZER PROJECT LINDA

Pomysł na stworzenie stacji dokującej dla smartfona w postaci laptopa nie jest nowy, ale po raz pierwszy za jego realizację wziął się producent akcesoriów gamingowych. Project Linda stanie się domem smartfona Razer Phone, który został zaprezentowany jesienią zeszłego roku. Stację dokującą wyposażono w 13,3-calowy ekran dotykowy, klawiaturę z podświetleniem RGB Razer Chroma, dodatkowy dysk o pojemności 200 GB i wbudowany akumulator. Smartfon Razer Phone będzie nie tylko sercem laptopa, ale będzie także pełnił funkcję trackpada. Zapowiada się ciekawie, ale cena pewnie zwali nas z nóg.

 

WIELKOFORMATOWE MONITORY GAMINGOWE

Nie dajcie sobie wmówić, że rozmiar nie ma znaczenia, zwłaszcza kiedy chodzi o telewizory i monitory. Big Format Gaming Displays to zupełnie nowa seria monitorów gamingowych, które Nvidia dostarczy na rynek z pomocą firm Asus, Acer i HP. Każdy monitor BFGD zostanie wyposażony we wbudowaną konsolę Nvidia Shield, otrzyma też wsparcie dla Asystenta Google i technologii Nvidia G-Sync. Jeżeli chodzi o resztę specyfikacji technicznej, to mamy do czynienia z 65-calowym panelem AUO O o maksymalnej rozdzielczości 3440 x 1440 lub 3840 x 2160 i częstotliwości odświeżania rzędu 120 Hz. Dodajcie do tego obsługę technologii HDR i Quantum Dot oraz pełne pokrycie przestrzeni barw DCI-P3.

 

WHIRLWIND FX VORTX

Czy marzyliście kiedykolwiek o tym, aby poczuć ciepło pobliskiego wybuchu w Call of Duty: WWII czy mroźny podmuch syberyjskiego wiatru w Rise of the Tomb Raider? Dzięki Whirlwind FX Vortx będzie to w końcu możliwe. Specjalny system Vortx zaimplementowany gadżecie analizuje to, co dzieje się na ekranie, i wysyła ciepłe lub chłodne podmuchy powietrza. W połączeniu z zestawem wirtualnej rzeczywistości, takim jak HTC Vive Pro, sprzęt może dostarczyć naprawdę niezapomnianych wrażeń.

 

STEELSERIES RIVAL 600

Pomimo tego, że na pierwszy rzut oka mysz SteelSeries Rival 600 nie różni się od wielu innych gryzoni gamingowych, diabeł tkwi w szczegółach. W tym przypadku takim detalem jest podwójny czujnik TrueMove3+. Pierwszy sensor śledzi ruch myszy na podkładce, natomiast drugi eliminuje niepożądane odczyty, kiedy gryzoń zostanie uniesiony nad podkładkę. Maksymalna czułość głównego sensora to 12 000 DPI, prędkość to 350 IPS, a przyspieszenie 50G. Model SteelSeries Rival 600 otrzyma też siedem programowalnych przycisków, mechaniczne przełączniki, osiem stref podświetlenia RGB i system kontroli wagi w postaci ośmiu odważników o łącznej wadze 32 g. Sugerowana cena detaliczna to niespełna 90 euro, czyli mniej więcej 375 zł. Premiera gryzonia zaplanowana jest na marzec.

 

ZWIJANY TELEWIZOR OLED LG

Większa wersja elastycznego wyświetlacza zaprezentowanego przez LG w 2014 roku. Producent wkomponował nowy model o przekątnej 65-cali w telewizor, który kiedy nie jest akurat używany, można zwinąć, jak kartkę papieru, do specjalnej, kompaktowej bazy. Dodajcie do tego rozdzielczość 4K, dzięki której będziecie mogli oglądać filmy i seriale na Netfliksie czy HBO GO w najwyższej jakości. Zapytacie pewnie: ale po co? Ekran można zwinąć też częściowo uzyskując różne proporcje.

WBUDOWANY W EKRAN CZYTNIK LINII PAPILARNYCH

Czytniki linii papilarnych obecne są w coraz większej liczbie smartfonów i już dawno przestały być zarezerwowane tylko i wyłącznie dla słuchawek z wyższej półki. Nadeszła więc pora, aby wynieść je na kolejny poziom. Chiński producent smartfonów Vivo zaprezentował w Las Vegas pierwszą gotowy do produkcji czytnik linii papilarnych Synaptics Clear ID, który ukryty jest w ekranie dotykowym smartfona. Mała rzecz, a cieszy. W nadchodzącym roku zobaczymy ich pewnie znacznie więcej.

Autor: Dawid Sych