Data publikacji:

Mikrotransakcje w Red Dead Online

Prędzej czy później musiało do tego dojść.

W ubiegłym miesiącu zadebiutował moduł sieciowy do najnowszego hitu studia Rockstar Games. Red Dead Online na razie funkcjonuje jako wersja beta, co oznacza, że podczas rozgrywki można natrafić na różne błędy oraz niezbyt dobrze zbalansowane poszczególne elementy rozgrywki. Twórcy cały czas pracują nad usprawnieniem gry, wypuszczając regularnie aktualizacje, które poprawiają większość bolączek zgłoszonych przez społeczność graczy. Pełna wersja trybu multiplayer zadebiutuje prawdopodobnie dopiero w styczniu przyszłego roku. Nie przeszkodziło to jednak producentowi na umieszczenie mikrotransakcji w jeszcze niedokończonej wersji.

Standardowa edycja RDR 2 na PS4 – sprawdź aktualną cenę

W Red Dead Online obowiązuje wirtualna waluta pod postacią sztabek złota. Te możemy odblokować poprzez aktywność w grze oraz za realne pieniądze. Wszystko wskazuje jednak na to, że mikrotransakcje nie zaburzą rozgrywki, dzięki czemu osoby z zasobniejszym portfelem nie będą miały większych szans w starciach z innymi użytkownikami. Wszystkie dodatkowe płatności skupione są na aspektach kosmetycznych, takich jak nowe stroje, wyposażenie, bronie, itp. Jeśli uruchomicie grę do 20 grudnia otrzymacie w prezencie piętnaście sztabek złota. Ceny sztabek złota prezentują się następująco:

  • 25 sztabek – 38 zł
  • 55 sztabek – 79 zł
  • 150 sztabek – 199 zł
  • 245 sztabek – 309 zł
  • 350 sztabek – 419 zł
  • Przy okazji, zachęcam was do zapoznania się z naszym poradnikiem, w którym dowiecie się, jak radzić sobie w Red Dead Online. Jeżeli zaczynacie dopiero przygodę z grą Rockstar Games, to jest to tekst właśnie dla was. Sprawdźcie również recenzję Red Dead Redemption II.

    Źródło: Gry-Online.pl

    Autor: Łukasz Morawski