Data modyfikacji:

Metro Exodus otrzyma dwa dodatki fabularne

Studio 4A Games poinformowało, że przygoda z Metro Exodus nie dobiegła jeszcze końca.

Twórcy ogłosili na oficjalnej stronie gry, że trzecia odsłona serii Metro otrzyma dwa rozszerzenia fabularne. Pierwszy dodatek zatytułowany "The Two Colonels" zadebiutuje latem bieżącego roku, natomiast drugi o nazwie "Sam's Story" trafi do sprzedaży na początku 2020 roku. Ceny poszczególnych DLC nie zostały jeszcze ujawnione - wiadomo jednak, ile kosztuje przepustka sezonowa, którą już teraz można kupić na wszystkich platformach. W przypadku wersji na Epic Games Store (PC), za season pass zapłacimy 89,99 zł, a pakiet rozszerzeń na Xboksa One i PlayStation 4 kosztuje odpowiednio 79,99 zł i 104 zł.

Akcja "The Two Colonels" osadzona zostanie w Nowosybirsku rok przed wydarzeniami z gry Metro Exodus. Gracze przejmą kontrolę nad pułkownikiem Chlebnikowem, który będzie musiał odnaleźć pewną zieloną substancję chroniącą jego stację przed groźnym promieniowaniem. Opowieść ma być liniowa i będzie rozgrywać się w zamkniętych lokacjach, stawiając jednocześnie na horrorowy klimat. Protagonista otrzyma jednak potężne narzędzie do walki z mutantami - miotacz ognia. "Sam's Story" opowie z kolei o losach Amerykanina, który w podstawowej wersji gry trafił na pokład pociągu Aurora. W DLC członek elitarnego zakonu Spartan będzie próbował odnaleźć sposób na powrót do Stanów Zjednoczonych, co doprowadzi go do Władywostoku - miasta zniszczonego przez potężne tsunami.

Metro Exodus zadebiutowało 15 lutego 2019 roku. Produkcja dostępna jest na komputerach osobistych oraz konsolach ósmej generacji Sony i Microsoftu. Jeżeli zastanawiacie się nad kupnem gry studia 4A Games, to obowiązkowo powinniście zapoznać się z naszą recenzją Metro Exodus.

Źródło: 4A Games

Autor: Łukasz Morawski