Data publikacji:

Kolejna mini konsola od Nintendo

Japoński gigant bierze na warsztat czwartą generację.

Miniaturowa wersja Nintendo Entertainment System okazała się być strzałem w dziesiątką. Konsolki sprzedawały się jak świeże bułki, zarówno w Japonii, jak i Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Mimo to producent ogłosił, że nie będzie produkować już nowych egzemplarzy. Jak widać, jest ku temu powód.

Portal eurogamer dotarł do informacji jakoby Nintendo planowało odświeżenie swojej kolejnej konsoli, czyli rewelacyjnego SNES-a, z którym niestety w Polsce mało kto miał do czynienia. Według tajemniczego informatora (ponoć bardzo zaufane źródło) Super Nintendo Entertainment System miałoby zadebiutować jeszcze w tym roku. Dokładna data premiery nie została ujawniona.

Podobnie jak w przypadku NES Mini, tutaj także mielibyśmy otrzymać kilkanaście wgranych gier, bez możliwości korzystania z własnych kartridży. Lista świetnych tytułów na tę konsolę jest bardzo długa, dlatego Nintendo może mieć problemy z wybraniem tych najlepszych. Jeśli plotki o SNES Mini okażą się być prawdziwe, to możliwe, że już niedługo zagramy w takie tytuły jak The Legend of Zelda: A Link to the Past, Donkey Kong Country lub Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars.

Źródło: Eurogamer

Autor: Łukasz Morawski