Data publikacji:

FIFA 18 z konsolą - najlepszy wybór na mundial

Już niewiele czasu pozostało do Mistrzostw Świata 2018 w Rosji. Kibice piłki nożnej tupią nóżkami z niecierpliwości, ale znaleźliśmy dobry sposób na odstresowanie. Wystarczy rozegrać kilka meczyków w FIFA 18, żeby ostudzić emocje. Jeśli nie macie jeszcze swojego egzemplarza gry, dodatkowego kontrolera lub konsoli, to oznacza, że trafiliście w idealne miejsce!

PLAYSTATION 4 SLIM 1TB + FIFA 18

Jeśli nie posiadacie telewizora 4K i nie czujecie potrzeby posiadania funkcji HDR, to bundle z PlayStation 4 Slim powinien przypaść wam do gustu. Jednoterabajtowy dysk twardy spokojnie pomieści sporą liczbę zainstalowanych gier, dlatego nie będzie trzeba obawiać się o ciągłe oczyszczanie pamięci. Warto natomiast pamiętać, że w zestawie dostępny jest wyłącznie jeden pad, dlatego zestaw skierowany jest głównie do osób, które grają w FIFA 18 wyłącznie online.

XBOX ONE S 1TB + FIFA 18 + PUBG

Microsoft nie przygotował żadnego zestawu Xbox One X z FIFA 18, dlatego prezentuję wam jedynie modele S, które nie odtwarzają obrazu w 4K i nie posiadają trybu HDR. W tym budle'u otrzymamy konsolę z jednoterabajtowym dyskiem, a oprócz gry Electronic Arts, znajdziemy także battle royalowy hit, czyli PlayerUnknown's Baattlegrounds (recenzja).

PLAYSTATION 4 SLIM 1TB + FIFA 18 + 2 PADY

Omawiany zestaw jest praktycznie identyczny, jak ten przedstawiony na pierwszej stronie. Tyle, że tutaj oprócz modelu Slim, jendoterabajtowego dysku twardego i gry, w zestawie znajdziemy również dodatkowy kontroler, który idealnie sprawdzi się podczas kanapowego grania. Posiadanie dwóch DualShocków jest bardzo przydatne, ponieważ ostatnio coraz częściej możemy natrafić na solidne gry z lokalnym multiplayerem, czego FIFA 18 jest najlepszym przykładem. Inne ciekawe tytuł znajdziecie w naszym zestawieniu.

XBOX ONE S 1TB + FIFA 18 + SEA OF THIEVES

Tak jak pisałem wcześniej, w zestawieniu uwzględniłem wyłącznie bundle z jednoterabajtowym modelem S. Zestawienie składa się z jednego kontrolera, gry Elektroników oraz niedawno wydanego Sea of Thieves. Ponadto, należy pamiętać, że do każdego pudełka z Xboksem dołączany jest darmowy miesiąc Games with Gold oraz klucz na miesięczny dostęp do usługi Game Pass (dowiedz się więcej).

PLAYSTATION 4 PRO 1TB + FIFA 18

Tym razem mam propozycję dla osób ceniących sobie obraz w najwyższej jakości. Taki osiągniemy dzięki możliwościom oferowanym przez PlayStation 4 Pro. Jeśli potrzebujecie więcej informacji o konsoli, to odsyłam was do naszego testu. W skrócie - urządzenie wspiera m.in. rozdzielczość 4K oraz technologię HDR poprawiającą jakość obrazu. Oprócz egzemplarza z grą FIFA 18, w zestawie znajdziemy jeden kontroler.

XBOX ONE S 500GB + FIFA 18 + FORZA HORIZON 3 Z DLC

Ten zestaw powinien spodobać się osobom, którym nie zależy na specjalnie dużym dysku twardym, ale zamiast tego wolą otrzymać więcej gier na start. 500 GB spokojnie wystarcza przeciętnemu użytkownikowi, ale musicie liczyć się z tym, że częściej będziecie zmuszeni do zabawy w oczyszczanie pamięci, żeby znaleźć miejsce na kolejne pozycje. Warto jednak pochylić się nad tym bundlem ponieważ oprócz gry FIFA 18, wewnątrz pudełka znajdziemy świetną Forzę Horizon 3 wraz z dodatkiem Hot Wheels.

PLAYSTATION 4 SLIM 500GB + FIFA 18 + 2 PADY

Podobnie jak w poprzednim przypadku, ten zestaw także jest skierowany do osób, które nie grają w zbyt wiele gier na konsoli i nie potrzebują olbrzymiej ilości pamięci. Propozycja Sony jest natomiast o tyle ciekawsza, że zamiast dodatkowej gry, posiada dwa DualShocki 4, które w przypadku FIFA 18 sprawdzają się idealnie. Nie ma nic tak satysfakcjonującego jak wspólne rozgrywanie meczów ze znajomymi lub rodziną.

FIFA 18 EDYCJA STANDARDOWA

Tej produkcji raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, wszakże to jedna z popularniejszych serii w historii branży gier. Tegoroczna edycja także zaoferowała rozbudowany tryb fabularny, w którym poznajemy dalsze losy Aleksa Huntera, ponownie możemy brać udział w zwykłych meczach towarzyskich oraz bawić się w trybie FIFA Ultimate Team. Niedawno zadebiutowało też darmowe rozszerzenie przygotowane specjalnie z myślą o zbliżających się mistrzostwach świata w piłkę nożną. Więcej o grze przeczytacie w recenzji mojego autorstwa.

FIFA 18 EDYCJA RONALDO

Edycja Ronaldo jest trochę droższa od standardowej, ale zawiera parę ciekawych bonusów, które przede wszystkim powinny trafić w gusta miłośników portugalskiego piłkarza. W specjalnym wydaniu otrzymamy dodatkowo złote paczki do FIFA Ultimate Team, możliwość wypożyczenia gwiazdy Realu Mandryt na pięć meczów FUT oraz kilka specjalnych strojów do tego trybu. Cristiano daje okejkę!

KONTROLERY

Granie w FIFA 18 w sieci bywa niezwykle wciągające i emocjonujące, ale tak naprawdę nijak ma się do emocji towarzyszących łupaniu ze znajomkami na jednej konsoli. Jeśli posiadacie już konsolę PlayStation 4 lub Xbox One, koniecznie musicie zaopatrzyć się w dodatkowe kontrolery. Nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie do was kumpel (lub kumpelka), w celu rozegrania jednego meczyku... albo dwudziestu.

Autor: Łukasz Morawski