Data publikacji:

Fallout 4: garść informacji

Wszystko, co wiemy o kolejnej części kultowej serii.

W trakcie konferencji prasowej zorganizowanej z okazji targów E3 Bethesda podzieliła się szczegółowymi informacjami na temat zapowiedzianego niedawno Fallouta 4. Oto wszystko, czego się dowiedzieliśmy.

Fabuła

Historia rozpocznie się jeszcze przed wybuchem pierwszej bomby. Gracz wcieli się w członka jednej z rodzin mieszkających w pobliżu Krypty 111. Na tym etapie będziemy tworzyć postać, oraz przechodzić kolejne etapy samouczka. System kreowania bohatera ma być znacznie bardziej rozbudowany niż w The Elder Scrolls i Fallout 3. Wprowadzenie zakończy moment, kiedy zaczną spadać bomby.

Niewiele wiadomo na temat dalszej części historii. Fabularnie, Fallout 4 będzie kontynuacją Fallout 3 i Fallout: New Vegas. Akcja gry umiejscowiona zostanie w Bostonie, 200 lat po Wielkiej Wojnie. Wedle założeń scenariusza protagonista będzie ostatnim ocalałym mieszkańcem Krypty 111. W trakcie gry do gracza dołączą towarzysze, realizujący polecenia gracza. Jednym z nich ma być pies, który najprawdopodobniej będzie nosił imię Dogmeat.

Rozgrywka

W Fallout 4 powróci system wspomagania celowania firmy Vault-Tec (V.A.T.S.), który doczeka się kilku zmian. Czas będzie płynął nieco szybciej niż miało to miejsce w Fallout 3 i Fallout: New Vegas, pojawi się też możliwość szybkiego wykonania ataku krytycznego.

W momencie premiery, pojawi się aplikacja mobilna Pip-Boy, w pełni zsynchronizowana z grą. W edycji kolekcjonerskiej Fallout 4 znajdzie się specjalne "etui", które będzie wyglądało jak prawdziwy Pib-Boy.

W grze przewidziano możliwość odbudowania osady. W trakcie podróży gracz będzie zbierał różne części, zdatne do użycia ponownie przy budowie sklepów, barów czy domów dla towarzyszy, jak również infrastruktury obronnej chroniącej osiedle przed bandytami. Zgodnie z zapewnieniami twórców, nowo powstały zalążek cywilizacji będzie przyciągać mieszkańców oraz kupców.

Uzbrojenie i przeciwnicy

W Fallout 4 nie zabraknie również systemu rzemiosła. Gracz stanie przed możliwością tworzenia zarówno części, jak i kompletnego wyposażenia. W grze pojawi się około 50 rodzajów broni i 700 różnych elementów, które posłużą do jej ulepszenia. Możliwe będzie też zbudowanie własnej zbroi.

Podczas podróży przez pustkowia gracz napotka różnych wrogów, zarówno doskonale znanych fanom serii, jak i zupełnie nowych. Pojawią się między innymi bandyci, Ghoule, Super Mutanci, Bractwo Stali, Syntetyki czy Szpony Śmierci.

Data premiery

Fallout 4 zadebiutuje 10 listopada bieżącego roku. Gra zawita na komputery osobiste oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Źródło: IGN

Autor: Dawid Sych