Data publikacji:

Fallout 4 z 1080p i 30fps na konsolach

Poznaliśmy szczegóły techniczne czwartej odsłony serii.

Mimo że w trakcie targów E3 Bethesda pokazała materiały wideo prezentujące rozgrywkę w Fallout 4, nie było nam dane poznać szczegółów technicznych. Teraz wiemy już, w jakich rozdzielczościach ma działać czwarta odsłona popularnej serii i jaki będzie jej klatkaż.

Za pośrednictwem Twittera Bethesda wyjawiła, że Fallout 4 zarówno na konsoli Xbox One, jak i PlayStation 4 ma działać w rozdzielczości Full HD (1080p) i z częstotliwością odświeżania obrazu wynoszącą 30 kl./s. To bardzo dobra wiadomość dla posiadaczy konsoli Microsoftu, która często pozostawała w tyle za systemem Sony.

Jeżeli chodzi natomiast o komputery osobiste, to twórcy nie przewidują żadnych ograniczeń rozdzielczości i klatkażu. Można zatem spodziewać się, że Fallout 4 będzie działał w rozdzielczości 1080p i 60 kl./s. Niewykluczone też, że Bethesda rozważa rozdzielczość 4K.

Fallout 4 zawita na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Premiera czwartej odsłony serii zaplanowana jest na 10 listopada bieżącego roku.

Źródło: Twitter

Autor: Dawid Sych