Data publikacji:

EA zamknęło studio twórców Dead Space

Co z projektem z uniwersum Gwiezdnych Wojen?

Patrick Söderlund z Electronic Arts zakomunikował, że studio Visceral Games, które ma na swoim koncie m.in. serię horrorów SF Dead Space, zostało zamknięte. Jeszcze do niedawna zespół pracował nad przygodową grą akcji z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jaki jest powód tej niespodziewanej decyzji?

Söderlund mówi o zmianie koncepcji. Projekt, nad którym pracowało Visceral Games, był liniowy i skupiał się głównie na fabule. Podczas produkcji zasięgnięto opinii graczy i stwierdzono, że oczekują oni czegoś, do czego będą chcieli wracać, czym będzie można cieszyć się przez dłuższy czas i co lepiej wykorzysta możliwości silnika Frostbite. Bez zmian pozostanie grafika i autentyczność świata Gwiezdnych Wojen.

Prace nad projektem przekazano  EA Worldwide Studios na czele z EA Vancouver. Pracownicy Visceral Games w miarę możliwości przenoszeni są do pozostałych zespołów. Premiera gry z uniwersum Gwiezdnych Wojen była planowana na 2019 rok, jednak w zaistniałej sytuacji musiała zostać przesunięta. Na razie nie wiadomo na kiedy. EA ogłosi nowy termin w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Źródło: Electronic Arts

 

Autor: Dawid Sych