Data publikacji:

E3 2017: relacja z konferencji Bethesdy BE3 [wszystkie zwiastuny]

Bethesda starała się zadowolić wszystkich swoich fanów i udało jej się to w 100%.

Tegoroczna konferencja Bethesdy na targach E3 była pełna niespodzianek. Wśród zapowiedzianych produkcji znalazły się m.in. wyczekiwany od dawna Wolfenstein II: The New Colossus, Evil Within 2, czy Dishonored: Death of the Outisder. Z kolei amatorzy wirtualnej rzeczywistości poznali datę premiery Fallout VR i zobaczyli zwiastun DOOM VFR. Najważniejsze ogłoszenia z BE3 znajdziecie poniżej:

WOLFENSTEIN II: THE NEW COLOSSUS

Wolfenstein II: The New Colossus to gra, o której mówi się już od dłuższego czasu, ale dopiero na tegorocznych targach E3 doczekała się oficjalnej zapowiedzi. B.J. Blazkowicz powraca, aby skopać tyłki nazistom, tym razem na amerykańskiej ziemi. Zadaniem gracza będzie zebranie wokół siebie niedobitków ruchu oporu i zakończenie rządów terroru w Stanach Zjednoczonych. Tytuł powstaje w oparciu o technologię id Tech 6. Premiera 27. października na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

THE EVIL WITHIN 2

Geniusz horroru, Shinji Mikami powraca. Jako że The Evil Within 2 będzie bezpośrednią kontynuacją oryginału, protagonistą gry po raz kolejny zostanie detektyw Sebastian Castellanos. Kiedy nasz bohater dowiaduje się, że jego córka żyje i jest przetrzymywana przez ludzi, którzy zniszczyli jego życie w pierwszej części gry, znów musi zanurzyć się w szponach szaleństwa. Premiera The Evil Within 2 zaplanowana jest na piątek 13. października na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

DISHONORED: DEATH OF THE OUTSIDER

Pierwsza osobna przygoda w świecie Dishonored. Bohaterką Death of the Outsider jest Billie Lurk, niegdyś jedna z najbardziej znanych zabójczyń Dunwall. Wraz ze swoim mentorem, legendarnym Daudem, kobieta przygotowuje się do ostatniego zlecenia, którym jest zabicie tajemniczego Odmieńca. Miejscem akcji po znów będzie Karnaca znana z drugiej gry. Premiera Dishonored: Death of the Outsider odbędzie się 15. września 2017 roku. Produkcja zmierza na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

SKYRIM SWITCH

Skyrim na Nintendo Switch wzbogaci się o szereg nowych elementów, a wśród nich możliwość wykorzystania kontrolerów ruchu Joy-Con w walce lub podczas otwierania zamków. Dzięki wsparciu dla amibo możliwe będzie przeniesienie do gry przedmiotów z The Legend of Zelda: Breath of the Wild czy Super Smash Bros. Co więcej, w skład wydania na konsolę Nintendo Switch wejdą wszystkie oficjalne dodatki do The Elder Scrolls V: Skyrim, czyli Dawnguard, Hearthfire i Dragonborn.

FALLOUT 4 VR

Fallout 4 VR został zapowiedziany już w trakcie zeszłorocznej konferencji na targach E3, ale dopiero teraz Bethesda ujawniła przybliżoną datę premiery gry. Pojawi się ona w październiku. Wersja na zestawy wirtualnej rzeczywistości została wzbogacona o a nowe systemy walki i wytwarzania oraz rozszerzony pod kątem VR system V.A.T.S. Fallout VR  dostępny będzie na PC poprzez HTC Vive.

KLUB TWÓRCZOŚCI FALLOUT 4

Klub twórczości to bogata kolekcja zupełnie nowej zawartości dla gier Fallout 4 i The Elder Scrolls V: Skyrim, która stworzona została przez Bethesda Games Studios i zewnętrznych partnerów, m.in. najlepszych twórców społecznościowych. Treści dostępne w ramach klubu twórczości są w pełni zgodna z podstawowymi wersjami gier i oficjalnymi dodatkami. Klub twórczości pojawi się na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

DOOM VFR

DOOM VFR pozwoli doświadczyć koszmaru w placówce badawczej UAC na Marsie w zupełnie nowy sposób. Gra powstaje z myślą o zestawach wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR i HTC Vive. Data premiery pozostaje nieznana.

QUAKE CHAMPIONS

Zamknięta beta Quake Champions wzbogaciła się właśnie o szereg elementów, m.in. nowego czempiona, którym jest sławny BJ Blazkowicz, protagonista serii Wolfenstein, trzy nowe mapy oraz nową broń – trójbełt. Zamknięte testy są też teraz dostępne przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Bethesda przypomniała również o mistrzostwach Quake World Championships, które zorganizowane zostaną na tegorocznym QuakeConie. Pula nagród wyniesie aż 1 milion dolarów.

THE ELDER SCROLLS: LEGENDS - BOHATEROWIE SKYRIM

Amatorów karcianek na pewno ucieszy informacja, że The Elder Scrolls: Legends otrzyma dodatek o nazwie Bohaterowie Skyrim. Wzbogaci on podstawkę o ponad 150 kart, m.in. nowe zdolności i słowa kluczowe, na przykład krzyki, kilka znanych twarzy, czy przebiegłe smoki. Premiera dodatku zaplanowana jest na 29. czerwca.

THE ELDER SCROLLS ONLINE

ZeniMax Online Studios przygotowało nie lada gratkę dla fanów The Elder Scrolls Online i zapowiedziało aż dwa dodatki DLC - Horns of the Reach oraz Clockwork City. Pierwsze rozszerzenie wzbogaci zawartość podstawki o nowe lokacje, przedmioty, maski potworów i osiągnięcia, z kolei drugie rzuci nas w wir nowej przygody w świecie ESO, w trakcie której będziemy starali się zapobiec kolejnej katastrofie. Premiera Horns of the Reach zaplanowana jest na sierpień 2018, ale Clockwork City pojawi się jeszcze w tym roku. Oba dodatki zmierzają na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Autor: Dawid Sych