Data publikacji:

E3 2017: Nintendo Spotlight [WSZYSTKIE ZWIASTUNY]

It's me, Mario!

Dowiedzieliśmy się już co do zaoferowania w najbliższych miesiącach będą mieli największy gracze, więc najwyższa pora zerknąć bliżej na nadchodzące premiery Nintendo. Podczas prezentacji Spotlight, japoński producent i wydawca zapowiedział kilka nowych tytułów oraz zaprezentował zwiastuny i gameplaye gier, o których istnieniu wiedzieliśmy już przed targami E3.

XENOBLADE CHRONICLES 2

Pierwszym zaprezentowanym tytułem była kontynuacja Xenoblade Chronicles, dostępna wyłącznie na Nintendo Switch. W grze ponownie zwiedzimy duży, otwarty świat i stoczymy liczne walki z różnorodnymi przeciwnikami. Oprawa wizualna jest bardzo mangowa, ale niestety jej jakość nie wygląda zbytnio okazale. Już na zwiastunie widać ograniczenia technologiczne konsoli. Premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

KIRBY

Kirby to przyjemna wizualnie platformówka 2D, w której będziemy mogli grać w kooperacji z trzema innymi graczami. Udostępniony gameplay wskazuje na to, że do ukończenia misji wymagana będzie współpraca pomiędzy użytkownikami, ponieważ tylko w ten sposób będzie można przejść do dalszych części lokacji. Produkcja trafi do sprzedaży w przyszłym roku, jednakże dokłada data nie została ujawniona.

METROID PRIME 4

Miłośnicy Nintendo z pewnością liczyli na to, że japoński producent w końcu zapowie kolejną odsłonę przygód nieustraszonej Samus Aran. Tak się na szczęście stało, ale niestety o grze nie wiemy nic, poza tym, że w ogóle powstaje. Ninny na E3 przygotowało wyłącznie krótką zajawkę przedstawiającą logo tytułu. Może najbliższe dni ujawnią trochę więcej szczegółów.

YOSHI

Nintendo nie zapomniało także o najsłodszym dinozaurze świata (czy kim tam on jest...). Yoshi będzie kolejną dwuwymiarową platformówką, z możliwością gry w kooperacji. Styl graficzny przypomina mi trochę serię LittleBigPlanet, głównie ze względu na lokacje wykonane z kawałków tektury lub kartek papieru. Premiera odbędzie się w przyszłym roku.

FIRE EMBLEM WARRIORS

Jeszcze jeden mangowy jRPG, tym razem od studia Omega Force. Gra dostępna będzie wyłącznie na konsoli Nintendo Switch, a jej data premiery została ustalona na jesień bieżącego roku.

THE LEGEND OF ZELDA: BREATH OF THE WILD - EXPANSION PASS

Najnowsza odsłona Zeldy okazała się być ogromnym sukcesem artystycznym, dzięki czemu zebrała masę świetnych ocen od recenzentów z całego świata. Nic więc dziwnego, że producent próbuje wyciągnąć z gry jak najwięcej. Expansion Pass składał się będzie z dwóch rozszerzeń - The Master Trials i The Champion's Ballad - które rozbudują grę o nowe zadania, przedmioty do zdobycia, unikatowe zbroje i tryb Master zwiększający poziom trudności. Cena za oba rozszerzenia wynosić będzie dwadzieścia dolarów, a pierwsze z nich trafi na cyfrowe półki sklepowe już 30 czerwca bieżącego roku.

ROCKET LEAGUE

Uwielbiam Rocket League! Już dawno żadna sieciowa gra nie sprawiła mi tyle przyjemności, co dzieło studia Psyonix. Posiadacze Switcha mogą zatem zacierać rączki, ponieważ już niedługo będą mogli dołączyć do społeczności tej świetnej produkcji (gra wesprze funkcję cross-network z innymi platformami). Wersja na konsolę Nintendo otrzyma specjalne samochody oraz przedmioty nawiązujące do wąsatego Mariana i innych charakterystycznych motywów japońskiego giganta. Premiera zaplanowana została na okres świąt Bożego Narodzenia.

SUPER MARIO ODYSSEY

Nintendo bez Mario, to jak Sony bez studia Naughty Dog. Najnowsze przygody włoskiego hydraulika zapowiadają się spektakularnie i nieco zwariowanie. Główny bohater będzie mógł przybierać różne postacie oraz przebierać się w najróżniejsze ciuszki wpływające na jego umiejętności. Dużą rolę odegra czapka protagonisty, pozwalająca mu pokonać przeciwników oraz przejąć kontrolę praktycznie nad wszystkimi istotami i przedmiotami występującymi w grze - począwszy od ludzi, poprzez betoniarkę, a na wielkim T-Reksie kończąc. Super Mario Odyssey trafi do sprzedaży 27 października 2017 roku.

NINTENDO TREEHOUSE

Prezentacja Spotlight była zaledwie zalążkiem tego, co Nintendo przywiozło ze sobą do Los Angeles. Przez najbliższe trzy dni, producent ujawniał będzie kolejne tytuły oraz omawiał wszystkie gry, które w najbliższym czasie dostępne będą na konsoli Switch.

 

Autor: Łukasz Morawski