Data publikacji:

Dying Light: Aleja Koszmarów

Studio Techland zapowiedziało powieść opartą na ich nowej grze Dying Light. Będzie ona prequelem do wydarzeń przedstawionych w grze.

Książka przenosi czytelników do momentu tuż przed wybuchem epidemii, która zdziesiątkowała miasto Harran. Dying Light: Aleja Koszmarów została napisana przez Raymonda Bensona, autora ponad trzydziestu publikacji, w tym oryginalnych powieści o Jamesie Bondzie na zlecenie Ian Fleming Estate.

Stworzenie historii o początkach wydarzeń z DYING LIGHT było dla mnie ekscytująca przygodą. Zawsze chciałem spróbować się z powieścią o zombie, zatem była to dla mnie doskonała okazja. Ludzie z Techlandu stworzyli bogaty i intrygująco ponury świat gry, oddając mi do dyspozycji wspaniałe i przerażające tło dla powieści. Wszyscy fani zombie, zarówno gracze jak i czytelnicy, mają na co czekać.” — Raymond Benson

Dying Light: Aleja Koszmarów opowiada historię Mel Wyatt, osiemnastoletniej amerykańskiej lekkoatletki, która dwa tygodnie wcześniej uczestniczyła w Światowych Igrzyskach Lekkoatletycznych w Harran. Będąc jedną z wielu Amerykanów pozostałych w Harran po wybuchu epidemii, Mel udało się przetrwać wraz jej młodszym bratem, Paulem, w odizolowanym hotelu. Ich rodzice zostali zabici pierwszego dnia ataków zainfekowanych na stadion. Tak zaczyna się omawiany thriller.

Dying Light pojawi się na PC PlayStation 4 i Xbox One już 30 stycznia 2015 roku.

Źródło: informacja prasowa

Autor: Adam Szymański