Data publikacji:

Commodore 64 w wersji mini uderzy już niedługo!

Retro Games Ltd., wraz z Koch Media, zapowiadają powrót klasycznego Commodore 64.

Nie będzie to jednak dokładnie ten sam sprzęt, co ponad 30 lat temu. Zapowiedziana wersja tej klasycznej platformy pojawi się na rynku w wersji pomniejszonej. Sprzęt nosił będzie miano THE64 Mini i oprócz tego, że będzie o połowę mniejszy od swojego prekursora, zaoferuje również wbudowaną klawiaturę, dwa porty USB, a w zestawie znajdzie się również joystick. Nowy Commodore posiadać ma też złącza HDMI, które bez problemu pozwolą podłączyć go do nowoczesnych monitorów oraz telewizorów. Systemem operacyjnym również nie trzeba będzie się przejmować, gdyż będzie on już wgrany w tego nostalgicznego potworka. Na razie nie wiadomo, co prawda, jaki wybrano OS, natomiast twórcy już zapowiedzieli, że będzie... w pełni funkcjonalny.

Dodatkowy zakup gier również nie ma okazać się zmartwieniem posiadacza. Jak zapowiedziano, w THE64 Mini od razu wgrane będzie kilkanaście tytułów, wśród których odnajdziemy takie tytuły jak Boulder Dash, dwie części Speedballa czy Mega Apocalypse. Łącznie na dysku znajdą się 64 produkcje (co za przypadek!), które według Retro Games osiągały wyniki na poziomie 90 procent. Pełną listę znaleźć można w tym miejscu.

Trzeba przyznać, że jest to wspaniała inicjatywa. Według Paula Andrewsa, dyrektora zarządzającego w Retro Games, będzie to doskonała pozycja dla starszych graczy, bo w końcu będą mogli poczuć odrobinę nostalgii oraz dla tych młodszych, którzy będą mogli po raz pierwszy położyć swoje ręce na tym legendarnym sprzęcie. Trudno się z tym nie zgodzić - sam należę do tej drugiej grupy i jeżeli wszystko to dostępne będzie w rozsądnej cenie (nie podano jeszcze żadnych kwot), to... czemu nie? Premiera nastąpi "wkrótce".

Źródło: PCGamer

Autor: Tomasz Mendyka