Data modyfikacji:

Wszystko o Borderlands 3 - premiera, cena, zwiastuny i informacje

Kompendium wiedzy o Borderlands 3. Znajdziecie tu wszystkie najważniejsze informacje dotyczące gry Gearbox Software.

Borderlands to popularna seria strzelanek (przeczytaj również nasz ranking najlepszych strzelanek), która reprezentuje podgatunek tzw. loot shooterów, czyli gier, gdzie ciągle zbieramy nowy łup i żonglujemy bogatym arsenałem broni. Pierwsza odsłona autorstwa studia Gearbox Software zadebiutowała w 2009 roku, a na kontynuację musieliśmy czekać aż do 2014 roku. W międzyczasie inny producent wypuścił Borderlands: The Pre-Sequel, lecz po kilku latach przerwy do marki powróciła oryginalna ekipa, która ma domknąć swoją trylogię.

BORDELRANDS 3 – PREMIERA

 • O pracach nad trzecią odsłoną serii Borderlands mówiło się już od jakiegoś czasu, lecz producent i wydawca (2K Games) zwlekali z ujawnieniem jakichkolwiek faktów dotyczących tego projektu. Sytuacja wyjaśniła się dopiero 28 marca podczas tegorocznej edycji PAX East w Bostonie. Gearbox Software oficjalnie zapowiedziało Borderlands 3, lecz na potwierdzenie daty premiery musieliśmy poczekać parę dni. 3 kwietnia br. deweloper poinformował, że ich najnowsze dzieło trafi do sprzedaży 13 września 2019 roku.
 • Gra tworzona jest z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Zapowiedzenie wersji pecetowej wzbudziło jednak trochę kontrowersji, ponieważ studio poinformowało, że Borderlands 3 będzie dostępny ekskluzywnie dla Epic Games Store. Wyłączność jest jednak czasowa i potrwa sześć miesięcy. Po tym czasie, tytuł będzie można również nabyć na Steamie – dokładnie w kwietniu 2020 roku.

 • Potwierdzono również, że Borderlands 3 otrzyma cztery fabularne rozszerzenia, które będą udostępniane w równych odstępach czasowych. Ostatni dodatek prawdopodobnie zadebiutuje we wrześniu przyszłego roku. Nie wiadomo na razie, o czym będą opowiadać DLC, ani jaka będzie ich forma.
 • BORDERLANDS 3 – FABUŁA I ŚWIAT GRY

 • Akcja gry zostanie osadzona pięć lat po wydarzeniach z drugiej części serii. Dobry ruch zważywszy na to, że wątek złego Handsome Jacka został definitywnie zamknięty, więc trzeba było postawić na nowe zagrożenie.
 • Poprzednie odsłony cyklu rozgrywały się głównie na Pandorze, lecz Borderlands 3 mierzy dalej. Podczas przygody odwiedzimy inne planety – pomoże nam w tym statek kosmiczny Sanctuarium 3. Z potwierdzonych lokacji wiadomo, że trafimy do futurystycznego miasta oraz zwiedzimy świat składający się głównie z bagien.
 • Główny wątek fabularny będzie dotyczył Syren, czyli kobiet, które w uniwersum Borderlands zostały obdarzone nadludzkimi mocami. Jedna z nich, wraz ze swoim bratem bliźniakiem, stoi na czele niebezpiecznego kultu Children of the Vault. Co ciekawe, brat również posiada tajemnicze zdolności Syren, co w świecie gry nie powinno mieć miejsca.

 • Podczas zwiedzania różnych światów natrafimy oczywiście na członków kultu, ale także spotkamy na swojej drodze istoty przypominające dinozaury potrafiące ziać ogniem oraz armię robotów.
 • W Borderlands 3 powrócą bohaterowie znani z poprzednich odsłon cyklu – nawet z The Pre-Sequelu oraz Tales from the Borderlands. Na swojej drodze natrafimy chociażby na wkurzającego i zabawnego jednocześnie robota Claptrapa, Bricka, Aurelię, Vaughn, Tinę, Moxxi, Mayę, Ellie, sir Hammerlocka oraz Lilith. Ta ostatnia może pełnić w grze większą rolę, ponieważ prawdopodobnie bliźniaki Calypso pozbawią ją mocy Syren.
 • BORDERLANDS 3 – ROZGRYWKA I BOHATEROWIE

 • Przed przystąpieniem do rozgrywki ponownie będziemy mogli wybrać jednego z tzw. Vault Hunterów. Do dyspozycji graczy przygotowano cztery klasy postaci, które nie tylko różnią się wyglądem, ale przede wszystkim sposobem prowadzenia walki, posiadanym arsenałem oraz unikatowymi zdolnościami.
 • Z udostępnionych przez Gearbox Software informacji wynika, że w Borderlands 3 będziemy mogli grać jako Syrena o imieniu Amara, Operative (Zane), Beastmaster (Fl4k) oraz Soldier znana jako Moze.
 • Amara to potężna Syrena mająca dostęp do najróżniejszych supermocy. Jedną z nich będzie możliwość przyzwania potężnych sześciu ramion, którymi będzie okładać przeciwników.
 • Zane będzie typowym wojownikiem odpowiadającym za wsparcie i taktyczne podejście do walki. Jest odpowiednikiem Zero z poprzedniej odsłony serii.
 • Fl4k to robot, który potrafi przyzywać zwierzęcych pomocników do walki. Do dyspozycji ma trzy bestie oferujące inny zestaw ruchów.
 • Moze jest klasycznym żołnierzem, której zadanie polegać będzie na sianiu spustoszenia na polu walki. Bohaterki obsługuje dużego mecha bojowego. Co ciekawe, reszta ekipy może do niej dołączyć obsadzając dodatkowe działka.

 • Jako, że jest to loot shooter, po drodze znajdziemy wiele różnych typów broni. Twórcy zapewniają, że przygotowali aż miliard przedmiotów przydatnych do eliminacji oponentów.
 • Bronie będą różnic się parametrami. Pistolety z tłumikiem przydadzą się do cichego eliminowania wrogów, natomiast karabiny snajperskie umożliwią zabicie przeciwników z dalekich odległości. Wyposażenie zostanie podzielone na klasy – podstawowa, legendarna, itp.
 • Powróci splitscreen, dzięki czemu całą grę będzie można przejść przynajmniej we dwójkę na jednej konsoli.
 • Gra kładzie mocny nacisk na rozgrywki online. Twórcy poprawili system zbierania lootu. W Borderlands 3 nie będzie trzeba walczyć z towarzyszami o wyposażenie, ponieważ przedmiot podniesiony przez jednego gracza, trafi automatycznie do ekwipunku pozostałych uczestników zabawy.
 • Gra skaluje poziom użytkowników, dzięki czemu początkujący gracze będą mogli grać wspólnie z doświadczonymi wojakami.
 • BORDERLANDS 3 – CENA I WYDANIA

  Trzecią odsłonę Borderlands będzie można kupić w edycji standardowej oraz wydaniach Deluxe i Super Deluxe. W skład tego ostatniego, oprócz pełnej wersji gry, wchodzi również przepustka sezonowa, steelbook oraz dodatkowe skórki dla bohaterów i broni, bonusowe narzędzia mordu, a także szybsze zdobywanie punktów doświadczenia i większa szansa na znalezienie lepszego wyposażenia:

 • Standardowa edycja Broderlands 3 na PS4 – sprawdź aktualną cenę
 • [Tekst będzie co jakiś czas aktualizowany o nowe informacje, dlatego sprawdzajcie regularnie, czy nie dopisywałem czegoś nowego.]

  Autor: Łukasz Morawski