Data publikacji:

Bethesda mówi - "chcemy crossplay", Sony mówi - "VETO!"

Kolejny odcinek dramatu pod tytułem "Sony i crossplay".

Bethesda pod koniec zeszłego miesiąca zapowiedziała kolejną odsłonę Fallouta opatrzoną numerkiem "76". O ile teaser nie pokazał zbyt wiele, o tyle kilka konkretów można było poznać na konferencji tego studia podczas zakończonego już E3. W produkcji tej pojawią się więc znacznie bogatsze funkcje sieciowe, w porównaniu z poprzednimi odsłonami serii. Teraz wiadomo również, że Bethesda chciałaby wprowadzić możliwość wspólnej zabawy między posiadaczami gry na różnych platformach.

  • Kup grę Fallout 76 (PC) na Ceneo.pl
  • Na chęciach na razie musi się jednak zakończyć. Dlaczego? Problem leży po stronie Sony. Todd Howard, zapytany o tę kwestię przez portal GameStar.de, powiedział, że jego studio bardzo chciałoby skorzystać z możliwości funkcji crossplay. Od razu jednak dodał - "Sony nie jest tak pomocne, jak byśmy chcieli". Czy w takim wypadku Bethesda postanowi się ograniczyć do umożliwienia wspólnej rozgrywki między Xboksami One i komputerami osobistymi? Nie jest to na ten moment jasne.

    Nie jest to pierwszy taki przypadek, w którym Sony staje na przeszkodzie wprowadzenia możliwości zabawy między posiadaczami danej gry na różnych platformach. Od razu na myśl przychodzą przypadki Rocket League oraz Fortnite, gdzie utrudnienia we wprowadzeniu tej funkcji pochodziły właśnie od japońskiej korporacji. Sony zapowiedziało, że będzie starało się coś z tym zrobić, jednak na razie są to tylko i wyłącznie puste słowa. Szanowni twórcy całej legendy związanej konsolami PlayStation - przyszedł najwyższy czas na czyny.

    Źródło: PCGamer

    Autor: Tomasz Mendyka