Data publikacji:

Apple zaprezentował iPhona 6S i 6S Plus

Kolejna generacja smartfonów Apple ujawniona na konferencji w San Francisco.

Miejsce swoich poprzedników zajmą iPhone 6S i iPhone 6S Plus. Tym razem telefony wyposażono w bardziej wytrzymałą obudowę, która ma zapobiec wyginaniu się urządzenia, co miało miejsce w przypadku wersji poprzedniej. Wzmocniony został też ekran, który pochwalić się może obsługą technologii Touch 3D. Polega ona na znacznie szybszej reakcji czujników dotykowych, dzięki czemu możliwe jest wykrycie aż trzech poziomów nacisku: puknięcia, naciśnięcia i mocnego wciśnięcia.

Sercem iPhone 6S oraz 6S Plus jest 64-bitowy procesor Cortex A9. Apple twierdzi, że jego wydajność ma być aż o 70% lepsza od poprzednika. Zmiana na lepsze zaszła też w przypadku grafiki, ale nie zostały w tym zakresie ujawnione żadne szczegóły poza informacją o zwiększonych możliwościach. Oba smartfony będą dostępne w trzech wersjach z różną pojemnością pamięci wewnętrznej: 16GB, 64GB i 128GB.

Smartfony zostały wyposażone w 12 megapikselowe aparaty z obiektywem iSight, które umożliwiają kręcenie filmów w rozdzielczości 4K. Aparat przedni posiada matrycę o rozmiarze 5 megapikseli i, podobnie jak kamera główna, wykorzystuje lampę błyskową. Aczkolwiek w przypadku kamery przedniej, rolę lampy pełni sam ekran telefonu.

Ceny, w zależności od pojemności pamięci wewnętrzej, wyniosą w przypadku iPhona 6S odpowiednio 199/299/399 dolarów, a iPhona 6S Plus 299/399/499 dolarów. Zaznaczamy jednak, że ceny te obowiązują amerykańskich klientów Apple przy podpisaniu dwuletniej umowy z operatorem. Smartfony mają wejść na rynek 25 września, niestety na początek będą dostępne jedynie w 12 krajach, wśród których nie ma Polski.

Źródło: Polygon

Autor: Dawid Sych