Zwierzęcy towarzysze w grach

0

Czyli  wirtualni przyjaciele człowieka.

  NASTĘPNA 

Zwierzęta towarzyszą człowiekowi od kilkudziesięciu tysięcy lat, nie dziwi więc to, że są często ważnymi bohaterami gier wideo. W przygotowanym przeze mnie zestawieniu znajdziecie przykłady najbardziej rozpoznawalnych i najwierniejszych wirtualnych przyjaciół człowieka. Czy wśród nich znalazły się też wasze typy? Jeżeli nie, koniecznie podzielcie się nimi z nami w komentarzach!

Kliknij w baner, żeby przejść dalej >>>
Kliknij w baner, żeby przejść dalej >>>

PŁOTKA – WIEDŹMIN

Płotka to imię, które wiedźmin Geralt z Rivii nadawał wszystkim swoim wierzchowcom. Przeważnie była to narowista gniada klacz o hardym charakterze. W rozszerzeniu Wiedźmin 3: Krew i Wino wskutek zażycia pewnego odwaru Geralt zaczyna rozumieć Płotkę, z której pomocą wykonuje zadanie o wiele mówiącej nazwie „O czym szepczą grzyby”. W trakcie zlecenia okazuje się, że klacz posiada szeroką wiedzę alchemiczną i detektywistyczną oraz… wyjątkowo niski głos, którego użycza jej Wojciech Mann.

DOGMEAT – FALLOUT

Psiak, a raczej psiaki, które nosiły to imię, towarzyszyły Mieszkańcom Krypty od zarania serii Fallout. Pierwszego czworonoga bohater spotyka w 2161 roku w Junktown, gdzie zagradza drogę do domu Philowi. Po odwróceniu jego uwagi od mężczyzny przyłącza się do Mieszkańca Krypty. Niezależnie od tego czy jest to australijski pies pasterski z „trójki”, czy owczarek niemiecki z „czwórki”, Dogmeat to najwierniejszy towarzysz, który za swoim panem podąży na koniec post-apokaliptycznego świata.

YOSHI – MARIO

Sympatyczny driozaur znany jest doskonale wszystkim wielbicielom gier Nintendo. Po raz pierwszy Yoshi wystąpił w Super Mario World z 1990 roku, a na przestrzeni lat antropomorficzny dinozaur pojawiał się w różnych grach Ninny, zarówno w roli wierzchowca i postaci towarzyszącej Braciom Mario, jak również głównego bohatera. Dysponował też szerokim wachlarzem zdolności specjalnych, takich jak na przykład długi i lepki język, zdolność puszczania baniek, a nawet lot.

  NASTĘPNA 

1 2 3
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz