Zotac NEN Steam Machine

0

Najpotężniejsza małoformatowa Maszyna Steam.

Chińska firma Zotac wkrótce poszerzy portfolio o ZBOX NEN SN970 Steam Machine. Urządzenie przyciąga wzrok nie tylko minimalistyczną i stylową konstrukcją, ale również bardzo dobrą specyfikacją techniczną, która czyni z niej jedną z najpotężniejszych Maszyn Steam.

Sercem komputera/konsoli jest procesor szóstej generacji Intel Skylake Core i5-6400T wspierany przez układ graficzny NVIDIA GeForce GTX 960 i 8 GB RAM-u. Na pokładzie znalazł się dysk twardy o pojemności 1 TB. Do zestawu dołączony jest oczywiście kontroler Steam.

Zotac ZBOX NEN SN970
ZBOX NEN SN970, za: Zotac

Na wyposażeniu konsoli/komputera znalazły się karta sieciowa z WiFi w standardzie 802.11ac, Bluetooth 4.0, cztery porty HDMI 2.0, trzy porty USB 3.0, dwa porty USB 2.0, złącze USB 3.0 Type-C i czytnik kart pamięci. Urządzenie ma zaledwie 5 cm wysokości.

Zotac ZBOX NEN SN970 działa pod kontrolą systemu operacyjnego Steam. Wystarczy zalogować się na swoje konto, aby otrzymać dostęp do biblioteki gier. Można stworzyć też zupełnie nowy profil. Na razie nie wiemy, kiedy urządzenie trafi do sprzedaży, ani jaka będzie jego cena.

Źródło: Zotac

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz