Złote Tryby 2017 – CO TU SIĘ… Najlepszy klimat w grach

0

Płacz, śmiech i zachwyt.

Oprawa wizualna i wciągający gameplay to niewątpliwie bardzo istotne elementy współczesnych gier wideo. Nie możemy natomiast zapominać o trzecim, równie ważnym składniku, czyli klimacie, na który składa się między innymi fabuła lub setting danej produkcji. Wszystkie z wymienionych w zestawieniu gry zauroczyły nas swoją historią oraz światem, w którym osadzona została akcja. Zobaczcie, czy po zagraniu w te tytuły odnieśliście podobne wrażenia do naszych.

#NIER: AUTOMATA <- link do recenzji

Gameplay, choć wciągający to jednak nie pełni najważniejszej roli w najnowszej produkcji studia PlatiniumGames. W NieR: Automata pierwsze skrzypce odgrywa fenomenalna, wielowątkowa fabuła, której sens może być trudny do odczytania dla mało uważnych graczy. Sam nie jestem pewien, czy wszystko zrozumiałem, choć starałem się wpatrywać i wsłuchiwać we wszystko jak najdokładniej. Ponadto, twórcy zadbali o to, żeby za świetną opowieścią szły równie dobre lokacje, które dodatkowo potęgują niepokojący klimat postapokaliptycznego świata. Atmosfera w grze bywa przygnębiająca, a odkrycie całej prawdy nie jednemu graczowi zawróci w głowie. Producent pokazał, że za pomocą gier wideo można opowiedzieć dojrzałą historię, w niczym nie odstającą od wielkich dzieł literatury czy kinematografii.

 
1 2 3 4 5 6
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz