Zapowiedziano kolejne gry z serii Pokemon

0

Miłośnicy walecznych stworków jeszcze w tym roku zagrają w nowe odsłony cyklu.

Nintendo poinformowało, że w okresie wakacyjnym do sprzedaży trafią dwie produkcje: Pokemon Sun oraz Pokemon Moon. Standardowo dla serii, oba tytuły zaprezentują identyczny gameplay, a ich jedynymi różnicami mają być występujące w nich pokemony. Gry tworzone są wyłącznie z myślą o przenośnej konsoli 3DS.

Producent nie ujawnił na tę chwilę zbyt wielu informacji. Wiadomo jedynie, że nadchodzące produkcje będą głównymi odsłonami cyklu, co oznacza, że możemy spodziewać się kolekcjonowania stworków, turowego systemu walk oraz rozbudowanych opcji RPG-owych. Krótkie fragmenty gameplayu można zobaczyć w poniższym materiale wideo.

Nintendo zdradziło także, że w produkcji dostępna będzie opcja Pokemon Bank, pozwalająca na zaimportowanie pokemonów, które zdobyliśmy w poprzednich odsłonach. Mowa tutaj o edycjach Pokemon Red, Blue oraz Yellow. Wszystkie trzy gry dostępne są już w emulowanej wersji w 3DS eShop.

Źródło: Polygon

 
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz