Zapowiedź Detroit: Become Human

0

Quantic Dream ogłosiło pracę nad nowym tytułem.

Twórcy takich produkcji jak Fahrenheit, czy Heavy Rain po raz kolejny powrócą do znanej formuły. Oznacza to, że Detroit: Become Human będzie w dużej mierze interaktywnym filmem, z licznymi Quick Time Eventami.

W grze wcielimy się w postać Kary, będącej androidem. Dziewczyna po pewnym czasie uświadamia sobie, że odczuwa emocje i zaczyna pragnąć być w pełni człowiekiem. Twórcy gry chcą stworzyć ambitny projekt, pokazujący jak w takiej sytuacji mogliby zachować się ludzie:

Zastanawialiśmy się jak my, ludzie, moglibyśmy zareagować na taką nową formę inteligencji. Jaki byłby nasz stosunek do robotów, gdyby zaczęły odczuwać emocje. nie chcieliśmy po raz kolejny poruszać tematu sztucznej inteligencji. Chcieliśmy porozmawiać o tym, co to znaczy być człowiekiem i jakby to było wejść w buty androida odkrywającego świat i swoje własne emocje.

Na  tę chwilę nie wiadomo, kiedy produkcja trafi do sprzedaży. Pewne jest, że pojawi się wyłącznie na konsoli PlayStation 4.

Źródło: PlayStation Blog


Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz