Zamknięto studio twórców Torchlight

0

Smutny koniec wielkiej przygody.

Studio Runic Games, które znane jest z serii Torchlight i wydanej we wrześniu HOB, zostało właśnie zamknięte. Nieznany pozostaje powód, ale można domyślić się, że chodzi o wyniki sprzedaży ostatniej z wymienionych gier. Co ciekawe, została ona dość ciepło przyjęta przez dziennikarzy branżowych i graczy.

Minęło dziewięć lat od dnia, w którym nasz wielobarwny, 17-osobowy zespół stworzył Runic Games. Mieliśmy sporo szczęścia w tym, że nasza społeczność wspierała nas i przyczyniła się do zbudowania naszego sukcesu. Dzięki temu wsparciu, mieliśmy możliwość spotykać się i współpracować z najlepszymi ludźmi na świecie. Nasz zespół w Runic wydał trzy gry, które odniosły sukces, i byliśmy świadkami wielu zmian; ślubów, narodzin dzieci, ale co najważniejsze staliśmy się rodziną – powiedział szef studia Marsh Lefler.

Runic Games zostało założone w 2008 roku. W trakcie dziewięciu lat istnienia stworzyło trzy gry – Torchlight, Torchlight 2 i HOB. Pierwsze dwie to gry action role-playing, z kolei trzecia przynależy do gatunku action adventure. Czy to koniec Torchlight? Na razie nie wiadomo.

Źródło: Runic Games

 
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz