Za co kochamy Heroes of Might & Magic III

9

Heroes of Might & Magic III to jedna z najbardziej kultowych gier strategicznych ostatnich lat. Co świadczy o jej wielkości?

Na przełomie XX i XXI wieku pojedynki tytułowych herosów i ich zastępów mitycznych bestii spędzały graczom sen z powiek. Tryb „Gorące krzesło” to już legenda wśród raczkujących wtedy rozgrywek dla wielu graczy. Nie można temu zaprzeczyć: trzecia część tej serii to klasa sama w sobie, która do dzisiaj wspierana jest przez wiernych fanów.

Jakie elementy tej strategii sprawiły, że spędzaliśmy przy niej tyle czasu?  Zapraszamy do lektury naszego zestawienia!

1 2 3 4 5 6 7 8
Adam Szymański

Gracz od piątego roku życia, gdy brat pozwalał mu pogrywać na Commodore 64 oraz Amidze. Przez lwią część życia zagorzały pecetowiec, niestroniący jednak od konsol. Miłośnik otwartych światów i rozwiązań społecznościowych w grach wideo. Obecnie zakochany w marce Nintendo.

Dyskusja9 komentarzy

 1. Gra jest rzeczywiście ponadczasowa. Mam 20 lat i nadal często do niej wracam, często jest ona dobrym rozwiązaniem na niedzielną nudę.

 2. Heroes of Might & Magic III to moja ulubiona gra, przy której spędziłem wiele godzin :) Powróciłem do niej po kilku latach, jak się dowiedziałem o nieofecjalnym dodatku WOG, stworzonym przez fanów. Dla mnie to prawdziwa klasyka i pewnie jeszcze nie raz po nią sięgnę.

  • nie dość że WOG to jeszcze fani stworzyli kolejny dodatek o skrócie Hot’a który wprowadza dodatkowe atrakcje do rozgrywki a nawet nową frakcje z miastem- piratów, i co do artykułu. musze sie zgodzić , jedna z ponad czasowych gier ;3

 3. Wielokrotnie do niej wracam, począwszy od roku 2000 aż do dziś jest dla mnie grą kultową i chyba również moją ulubioną. Po roku, po dwóch latach przerwy gra znów mnie na nowo pochłania.
  ,,Jakie elementy tej strategii sprawiły, że spędzaliśmy przy niej tyle czasu?”
  1 Klimat. Nie był aż tak ponury jak w serii Disciples ale na całe szczęście nie był cukierkowy. Cukierkowość zabiła serie Heroes począwszy od V edycji.
  2 Tryb gorącego krzesła. Nie jedno popołudnie czy wieczór spędziłem z znajomymi czy z kuzynostwem na grze w HoM III
  3 Ilość zamków i potworów oraz ich różnorodność
  4 System postaci/ bohatera najlepszy w serii HoM
  5 Fabuła. Przemyślane opisy misji, wciągające kampanie. Nawet głupie opisy wyskakujące podczas odnajdywania artefaktów były epickie!

 4. „A co dopiero gdy posiadaliśmy śmietankę kreatur z kilku różnych miast…”

  Jak można pisać w artykule że mieszanie jednostek było dobre? żenada

 5. gram w to od samego początku, odkąd ta gra pojawiła się na rynku. Niezapomniane przeżycia z dzieciństwa wiążą się z tą grą i nadal Często po nia sięgam. Nie widziałam lepszej gry niż ta.

 6. Spotkanie na studiach. Dres, metal, hip-hopowiec i punk. Myślę sobie oooo mordobicie codziennie będzie. Co się okazało wszyscy fani herosów 3 i gorzaly. Do tej pory najlepsi kumple.

Zostaw komentarz