Xbox One ze wsparciem dla klawiatury i myszy

0

Użytkownicy otrzymają nowy sposób na interakcję z konsolą.

Za pośrednictwem Twittera Phil Spencer, który stoi na czele zespołu odpowiedzialnego za konsolę Xbox One, zakomunikował, że otrzyma ona pełne wsparcie dla klawiatury i myszy. Da to użytkownikom więcej sposobów na interakcję z urządzeniem.

O ile Xbox One jest już częściowo kompatybilny z klawiaturami, o tyle nadal brak mu wsparcia dla myszy. Możliwość korzystania z obu kontrolerów nie tylko podniosłaby komfort grania, ale także ułatwiłaby poruszanie się po interfejsie konsoli.

Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie wsparcie dla klawiatury i myszy zostanie wprowadzone, ale zapewne będzie miało to związek z premierą Windowsa 10 i zacieśnieniem relacji pomiędzy konsolą i komputerami osobistymi.

Źródło: Twitter

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz