Xbox One kompatybilny z oryginalną konsolą

0

Phil Spencer ma dalekosiężne plany.

Kilka miesięcy temu Microsoft ogłosił, że Xbox One jesienią otrzyma wsteczną kompatybilność. Wygląda na to, że na tym się nie skończy. W wywiadzie przeprowadzonym przez dziennikarzy brazylijskiego Gizmodo Phil Spencer wyjawił, co chciałby zrobić w przyszłości:

[Przeniesienie gier z oryginalnego Xboksa na Xboksa One] jest czymś, co chciałbym zrobić, ale są rzeczy ważniejsze. Bardzo zależy mi na wprowadzeniu możliwości grania w gry z Xboksa 360 na PC, mamy zatem sporo spraw do przemyślenia planując te rzeczy. Byłoby super mieć wsparcie dla gier z oryginalnego Xboksa. Tak, chcę tego,  ale mamy sporo innych rzeczy, których również chcemy.

Ze słów szefa działu odpowiedzialnego za konsolę Xbox jasno wynika, że wspomniane zmiany, o ile w ogóle, nie zostaną wprowadzone od razu. Dodawanie kolejnych funkcji może okazać się bardzo praco- i czasochłonne. Bardziej nawet niż ostatnio.

Zespół pracował w pocie czoła przez osiem miesięcy, aby znaleźć sposób na uruchomienie gier z Xboksa 360 na Xboksie One. Efekty tych starań użytkownicy nowej konsoli Microsoftu poznają wraz z listopadową aktualizacją.

Źródło: Gizmodo Brazil

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz