Xbox Live dla Windowsa 10 za darmo

0

Co na to właściciele konsol?

Larry Hryb, który szerszemu gronu znany jest pod pseudonimem Major Nelson, potwierdził za pośrednictwem Twittera, że posiadacze pecetów i smartfonów z Windowsem 10 nie będą musieli mieć wykupionego abonamentu Gold, żeby móc cieszyć się możliwością zabawy w sieci.

„Brak opłat. Posiadanie konta Xbox Live Gold nie będzie wymagane do grania przez internet na komputerach osobistych i smartfonach z Windowsem 10”.

Posiadacze konsol Xbox 360 i Xbox One od razu podnieśli larum, co wcale nie dziwi – w końcu wielu z nich od lat opłaca abonament Gold. Z drugiej strony, trudno wyobrazić sobie sytuację, w której właściciele pecetów zmuszeni zostają do wnoszenia opłat za granie przez sieć, które dla większości gier od zawsze było darmowe.

Idea przeniesienia usługi Xbox Live na komputery osobiste jest kolejnym krokiem na drodze do zunifikowania konsol firmy Microsoft i pecetów, działających pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10. Wygląda na to, że wcale nie będzie to łatwe. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że Microsoft znajdzie rozsądne rozwiązanie.

Źródło: Twitter

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz