Xbox 360: infografika na 10-lecie

0

Garść danych dotyczących ostatniej dekady.

Xbox 360 ma już 10 lat. Aby uczcić to wydarzenie, Microsoft opublikował infografikę podsumowującą dekadę dobrego grania. Niektóre liczby robią oszałamiające wrażenie i wręcz trudno uwierzyć, że gracze spędzili przy konsoli tyle czasu.

10 lat konsoli Xbox 360
Dekada dobrego grania, Microsoft

Społeczność Xbox Live zdobyła w sumie 26 miliardów osiągnięć i 472 miliardy punktów. 19 milionów ma na koncie osiągnięcie „Landfall” w Halo 3, a 4 miliony „And Across the Finish Line” w Forza Horizon, 20 milionów zbudowało stół warsztatowy w Minecrafcie

Gracze spędzili ponad 3 miliardy godzin na walce z Locustem w Gears of War, 1000 lat na wyścigi w Forzy i 5 miliardów godzin na sieciowych zmaganiach w Halo. Społeczności Xbox Live zajęło to ogółem 13 milionów (sic!) lat! Ciekawe, czy Xbox One pobije ten rekord?

Źródło: Facebook


Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz