Wysokobudżetowa gra akcji od Electronic Arts

0

Blake Jorgensen zdradza, że firma pracuje nad wielką grą na miarę popularnej serii Ubisoftu.

Dyrektor finansowy Electronic Arts zaznacza, że firma skupiała się dotychczas na tytułach łączących w sobie rozgrywkę jednoosobową z trybem dla wielu graczy. Elektronikom brakuje jednak wysookobudżetowej gry akcji, która uwagę poświęca przede wszystkim rozbudowanej fabule.

Jorgensen zapowiedział, że prace nad takim tytułem niedługo ruszą, a szefem projektu będzie Jade Raymond. Jest to osoba, która wcześniej współpracowała z Francuzami przy serii Assassin’s Creed lub Watch Dogs, dlatego wybór wydaje się być oczywisty.

Nigdy wcześniej nie operowaliśmy w największym growym rynku – grach akcji. Chodzi o produkcje w stylu Assassin’s Creed, z bardziej otwartym światem i rozgrywką nastawioną na tryb pojedynczego gracza. Ostatnio zatrudniliśmy Jade Raymond, która zajmowała się marką Assassin’s Creed w Ubisofcie. Będzie odpowiadała za produkcję gry akcji wraz ze studiem, które właśnie budujemy w Montrealu. Tak więc czeka nas wiele atrakcji związanych z tym gatunkiem.

Chęć stworzenia tego typu produkcji wyrażał miesiąc temu Patrick Söderlund z EA Studios. Mając Jade Raymond na pokładzie, amerykańska firma ma wielkie szanse na odniesienie sukcesu. Wychodzi na to, że do rywalizacji pomiędzy Ubisoftem i Rockstar Games dołącza nowy gracz. Tylko czy ma szanse?

Źródło: Gamespot

Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz